Спеціальні потреби

Держдеп США: Асад зробив все, щоб вибори не були чесними та прозорими


Великобританія: сирійські вибори - гротескна пародія на демократію
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Міжнародна спільнота піддає сумнівам демократичність та прозорість виборів у Сирії. Росія, натомість, вважає, що вибори були чесними.

Представники сирійського уряду говорять, що в країні зареєстровано близько 16 мільйонів виборців, які зможуть проголосувати на майже 10 тисячах дільниць.

У районах, які контролює сирійський уряд, результатом виборів може стати новий семирічний термін Башара Асада – нинішнього президента Сирії. На президентську посаду претендують ще двоє маловідомих кандидатів, яких затвердив уряд. Один з них – міністр Хасан аль-Нурі, чітко пояснив, яка його роль у цих виборах.

"Я не ворог іншим двом кандидатам. Я вважаю себе другом, а друзі не конкурують. Це чесний конкурс на благо країни", - заявив кандидат на посаду президента Сирії Хасан аль- Нурі.

Прихильники нинішнього президента Башара Асада переконані у перемозі свого кандидата.

"Башар Асад єдиний. Не існувало такого лідера, як він. Він може знайти будь-якого ворога і покарати його", - заявив прихильник Башара Асада.

Через громадянську війну та постійні заклики опозиційних сил та Організацією Об'єднаних Націй не проводити голосування, вибори не проходитимуть у контрольованих повстанцями районах. Сирійські ж чиновники описують проведення виборів, як крок, направлений на стабілізацію ситуації.

"Велика кількість сирійців вважає, що ця агресивна криза повинна закінчитися, і те, що відбувалося не повинно продовжуватися. Більшість сирійців переконані, що ключем до вирішення кризи будуть президентські вибори", - сказав міністр інформації Сирії Омран аль-Зоабі.

Суніти-екстремісти заборонили будь-кому брати участь у голосуванні.

"Демократія тут заборонена, ми будемо йти сунітським шляхом. Тут жінкам заборонено одягатися так, як хочуть заборонена участь алавітів, шиїтів та друзів в ухваленні урядових рішень", - заявив Абу Мухамед, опозиційний боєць.

"Результати виборів заздалегідь відомі, і всі, хто йде на вибори просто демонструють свою підтримку Башару Асаду. Ми ніколи не брали участь у вибори перед війною і не братимемо після її завершення", - сказав сирієць Ібрагім.

Опозиція бачить вихід з кризи у поваленні влади нинішнього президента Башара Асада. Те, що починалося як мирна Арабська Весна, перетворилося на повстання, яке жорстоко придушується сирійським урядом.

«Гротескною пародією на демократію» назвали вибори у Сирії зовнішньополітичне відомство Великобританії. Державний департамент США вважає, що режим Башара Асада доклав зусиль, щоб вибори не можна було назвати вільними та справедливими. Натомість Росія дотримується протилежної думки і вважає вибори в Сирії демократичними.

Дивіться також: Усі букмекерські контори світу є під контролем 5-ти компаній - експерти
Усі букмекерські контори світу є під контролем 5-ти компаній - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00
XS
SM
MD
LG