Спеціальні потреби

Європейське розслідування щодо «Газпрому» може допомогти Україні - екс-посол США у Литві


Завершення Європейською комісією розслідування щодо можливого порушення "Газпромом" антитрастового законодавства ЄС стало би значною допомогою Україні з боку Європи. Про це у статті для видання "Національний інтерес" пише Джон Клауд, колишній посол США до Литви.

"У вересні 2012-го року, Європейська комісія почала розслідування з метою визначити, чи російська газова компанія "Газпром" "створює перешкоди конкуренції на ринках Центральної та Східної Європи, порушуючи антитрастові правила ЄС. Директорат з питань конкуренції Європейської комісії нині розслідує можливі практики спрямовані проти конкуренції у Центральній та Східній Європі, включно зі створенням перешкод вільному обігу газу між країнами-членами, перешкоджанням диверсифікації постачань та нечесним ціноутворенням", - пише Джон Клауд.

"Саме час Директорату з питань конкуренції завершити це розслідування. Якщо "Газпром" порушував правила ЄС, Європейська комісія має без вагань примусити його виконувати їх...", - зазначає Клауд.

Автор відзначає, що за результатами розслідування "Газпром" може бути вимушений переглянути свої підходи до ведення бізнесу у ЄС. Клауд також відзначає, що питання енергетики грають важливу роль у відносинах Києва та Москви.

"Комісар ЄС з питань конкуренції Хоакім Альмунія вже заявляв "про значні відмінності у цінах", які "Газпром" встановлює всередині ЄС", - нагадує автор.

Автор нагадує, що Європейська комісія свого часу вже карала компанії з країн, які не є членами ЄС. Так вона примусила компанію Microsoft змінити свої підходи до ведення бізнесу у ЄС та сплатити 860 мільйонів євро штрафу. Окрім того Google цього року уклав домовленість з Європейською комісією, відповідно до якої матиме змінити відображення певних результатів пошуку.


Дивіться також : У Сенаті говорили про зброю для України та санкції проти Росії
У Сенаті говорили про зброю для України та санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
XS
SM
MD
LG