Спеціальні потреби

Україна потребує реформ, негайно – Петро Порошенко в Атлантичній раді


Президент пообіцяв інвесторам привабливий клімат та закликав не зволікати.

Не чекати кращого часу - перевантажувати владу, суди, економіку вже зараз. Петро Порошенко у Вашингтоні говорив - Україна серед війни береться за реформи, які необхідні щоб привабити та утримати міжнародного інвестора, змінити все від судів до ринку праці. З такими думками він виступив на засіданні Атлантичної Ради у рамках свого візиту до Вашингтона.
«Чи можна відкладати реформи на час після війни? Ні! Щойно закінчиться війна люди нас запитають, а чому досі є корупція, чому настільки поганий інвест-клімат? Мені зрозуміло, чому до нас не приходять інвестори зараз, але на наступний день після її закінчення, я хочу бачити інвесторів. Бо тоді буде добрий інвест-клімат, робочі місця, дерегуляція економіки, анти-корупція, верховенство права, незалежна судова система - це довгий перелік», - впевнений президент Порошенко.

Президент бідкається - з нинішньою Радою, лише особиста присутність гарантує проходження необхідних законів.

На запитання, яке надійшло з Києва від журналіста Максима Еріставі, чому не рухається вперед економічна реформа. Президент відповів:

«Я скажу вам, чому голосування провалилось, бо президента не було у країні. Коли повернусь, обіцяю вам - антикорупційна реформа пройде. Я дуже розчарований, що я повинен бути фізично присутній у країні, щоб проштовхнути реформу. Здавалося би, у Раді самій по собі має бути достатньо творчого потенціалу. Що ж - саме тому, я і оголосив нові парламентські вибори. Щоб українці обрали новий парламент».

Ситуацію мають змінити вибори, очікує президент. На вибори та новий прогресивний парламент розраховують і інвестори, каже Морґан Вільямс, голова "Українсько-американської ділової ради". Говорить - очікування від влади, і запас терпіння до неї у міжнародних бізнесменів такі ж, як і у самих українців.

«Ділова спільнота звісно ж хоче потужної антикорупційної програми, хоче, щоб хтось відповів за всі гроші, які зникли, а ще хоче реформ. Досі бізнесмени вели себе терпляче, але як довго будуть терплячими, не знаю. Досі вони зберігали спокій через вторгнення і всього з ним пов'язаного. У Яценюка та Порошенка вистачало турбот більш першочергових, ніж реформи, та і парламент ще не змінився. Тож ділова спільнота очікує, що новий парламент, буде орієнтованим на підтримку реформ, бо від Ради залежить дуже багато», - каже Вільямс.

На важливості виборів наголошує і посол США в Україні Джеффрі Пайєтт. Говорить - це нагода політикам усіх партій показати, що вони виступають за єдину, європейську, успішну Україну. Саме цього очікує народ.

«Зараз Україна більш згуртована, ніж будь-коли з часу мого прибуття до Києва 14 місяців тому. Більшість українців, з якими я спілкуюсь, підтримують бачення президента Порошенка, його орієнтацію на мир, економічне відновлення та загальнонаціональне примирення», - говорить посол.

Українці на виборчих дільницях ще покажуть, чи хочуть пропрезидентську більшість у Парламенті. Натомість, американські експерти говорять - після візиту Порошенка, Сполучені Штати точно за програму президента України.

«Як людина, яка тривалий час слідкує за роботою президентів України, маю сказати, що незвично було бачити високопосадовця, який би говорив, що гордий своєю країною, гордий бути українцем. Давно ми нічого такого не чули. А він сказав це від щирого серця. Ще буде час підбиття підсумків візиту Порошенка, але думаю, що на особистому рівні він колосально вплинув на членів Конгресу і всіх, з ким він зустрівся. І лишив їх з думкою, що Порошенко – людина, віддана меті змінити країну», - говорить віце-президент Національного фонду на підтримку демократії Надія Дюк.

Показати коментарі (5)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG