Спеціальні потреби

"Майдан" у Гонконгу атакують люди в масках


Ситуація в Гонконгу залишається напруженою. Сотні людей, деякі з них – у масках, зіткнулися з демонстрантами, які протягом тижнів протестували проти обмеження демократичних свобод на цій китайській території. У понеділок розлючені водії таксі та вантажівок спробували розірвати встановлену мітингувальниками облогу адміністративного центру Гонконгу, яка знерухомила місто.

Ще на світанку поліція почала розбирати металеві барикади, які спорудили 15 днів тому в середмісті Гонконгу протестувальники, щоб перекрити дороги у фінансовому центрі міста.

За кілька годин близько 200 осіб, 20 з яких були озброєні ножами та в масках, під’їхали до протестувальників краном і спробували прорватися крізь загородження. Повідомлень про потерпілих не було. Водії вантажівок погрозили, що домагатимуться судового рішення про усунення барикад найближичими днями.

Один з протестувальників, який назвався Річардом Чангом і сказав, що йому 66 років, сказав, що борці за демократію руйнують місто.

«Я тут тому, що не задоволений. Вони кажуть, що вони тут задля нас. Вони впливають на наше життя, впливають на багатьох людей, – сказав Чанг. – Вони хочуть повернутися до роботи. Я думаю, демократія не повинна бути такою. Не треба шкодити іншим».

Люн Квок-хунг з Ліги соціальних демократів заявив, що озброєні ножами особи, які напали на протестувальників, захищали інтереси Пекіна за гроші та порівняв їхні дії з силами, що підтримували Чаушеску під час революції в Румунії.

«Пекін хоче використати тріади та мобілізувати натовп, – сказав Люн. – Вони хочуть повторити те, що сталося в Румунії 1990 року. Тоді комуністичний режим послав шахтарів до столиці, щоб вони придушили студентський рух. Я думаю, це хочуть повторити».

З настанням ночі ситуація заспокоїлася. Поліція відійшла з вулиць, і студенти відновлюють барикади в тих місцях, з яких їх відтіснили вдень.

Дивіться також : У Гонконгу "Майдан" та "Антимайдан" змагаються за барикади. ФОТО

XS
SM
MD
LG