Спеціальні потреби

Актуально

Заяви про підтримку України не зупинять куль – сенатори США

Сенатор Бен Кардін

Cенатори Бен Кардін (Демократична партія) від Меріленду та Роб Портман від штату Огайо поширили заяву, в якій закликають Сполучені Штати надати Україні оборонну зброю для захисту від агресії Росії. Текст заяви наведено з невеликим скороченнями.

«Україні потрібна наша підтримка. Якщо США не нададуть військову допомогу, ніхто інший цього не зробить.

Сьогодні українці голосують на виборах до Верховної Ради. Російська агресія тяжіє над цим процесом, оскільки президент Путін і далі заперечує здатність України вирішувати своє майбутнє. Росія активно намагається перешкодити Україні здійснити свої прагнення до більш вільного та гідного майбутнього.

Минув місяць, відколи український уряд оголосив угоду про припинення вогню з підтримуваними Росією бойовиками в південно-східній Україні. Бойовики регулярно порушували цю угоду, і з часу набрання нею чинності сотні українських солдатів загинули в боях із силами сепаратистів.

Ще в липні ми закликали США надати Збройним Силам України оборонну зброю, необхідну для охорони кордонів, захисту суверенітету, відбиття російської агресії та збереження верховенства закону. Хоча США сприяли наданню Україні важливих гарантій за позиками та допомагали їй отримати позики від МВФ і ЄС, украй важливі політичні та економічні реформи, здійсненню яких покликані сприяти ці позики, неможливі, якщо Україна не зможе зберегти свою територіальну цілісність і якщо українці житимуть під постійною загрозою нападу підтримуваних Росією сеператистів. Хоча зобов’язання США надавати більше несмертоносної зброї – це позитивний крок, ми сподіваємося, що оборонні воєнні засоби скоро потраплять до тих, кому вони потрібні.

Допомога важлива, так само як моральна, дипломатична та політична підтримка, яку ми пропонуємо Україні. Однак заяви про солідарність не здатні зупинити кулі, допомога сама по собі не обороняє кордони, і наші слова про підтримку територіальної цілісності України не забезпечать цю цілісність. Справді, лише Україна може забезпечити своє майбутнє, але їй потрібна для цього наша допомога. Україні потрібна оборонна зброя для захисту від збройних нападів; дрони для спостереження за кордонами та відбиття спроб порушень її суверенітету; надійні засоби комунікації, щоб не дозволити Росії дізнаватися про українські плани та розташування військ; їй потрібен контрбатарейний радар. Однак найважливіше – їй потрібне чітке зобов’язання США та наших союзників надавати якісну техніку в необхідній кількості, щоб захистити свою незалежність.

Ми більше не можемо дозволяти Росії диктувати майбутнє східної Украни. І ми не повинні забувати про Крим. Своїм вторгненням і незаконним захопленням Криму та подальшим захопленням частин східної України Росія нахабно знехтувала всі 10 засадничих принципів ОБСЄ і численні інші міжнародні угоди, підірвавши міжнародний світовий порядок.

З наближенням дня виборів сотні міжнародних спостерігачів вирушають в Україну, щоб здійснювати моніторинг цього дуже важливого голосування. Вони вкотре запевнять українців, що ми з ними на їхньому шляху до свободи та незалежності. Ми повинні дотриматися цієї обіцянки.

Інакше ніхто цього не зробить. Хоча ми повинні й надалі працювати з нашими союзниками в ЄС і НАТО над створенням загальної політики, заснованої на наших спільних інтеерсах і цінностях, жодна інша нація чи група націй не має необхідного поєднання політичної волі, чіткого бачення моральні принципи та здатності протистояти Росії.

Президент Кеннеді якось написав: «Ми в цій країні, у цьому поколінні є – радше за велінням долі, а не за нашим вибором – охоронцями стін свободи у світі». Те покоління змінилося. Загрози свободі – ні. Так само не змінилася наша доля та наша відповідальність. Український народ готовий стати поряд з нами, як і вільні європейські народи. Але спершу ми маємо стати на їхній захист. Для початку ми повинні дотриматися нашого зобов’язання та надати українським військам ту допомогу, з якою вони зможуть захистити свій народ від сил, які загрожують їхньому існуванню як незалежної держави».

Всі новини дня

“Фальшиві референдуми – ознака страху Росії перед українським контрнаступом” – міністр закордонних справ Латвії. Ексклюзивне інтервʼю

Незаконна спроба анексії окупованих територій України – свідчення страху Росії перед успіхом українського контрнаступу. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в ексклюзивному інтервʼю журналістці грузинської служби «Голосу Америки» Еці Маґалдадзе.

Яке юридичне значення мають псевдореферендуми та спроба анексії – юристи-міжнародники. Відео

США та союзники України в один голос заявляють – ніколи не визнають так званих референдумів чи спроб Росії анексувати українські території. Чи має цей процес будь-яке юридичне значення – розбиралася Наталія Леонова.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН щодо України. США винесуть її на Генеральну Асамблею наступного тижня

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН 30 вересня 2022 року посол Росії в ООН Василь Небензя єдиний був проти, як і на цьому фото від  25 лютого 2022 року, зробленому через два дні після нападу Росії на Україну.

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка засуджує проголошену Москвою анексію частини України. За резолюцію, внесену yп'ятницю Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн, Індія, Китай, Бразилія та Габон утрималися.

Держсекретар Ентоні Блінкен ще перед голосуванням в п’ятницю заявив, що наступного тижня США та Албанія винесуть резолюцію на голосування в Генеральній Асамблеї, яка складається з 193 членів, і де не діє право вето.

«Якщо Росія заблокує Раду Безпеки у виконанні своїх обов'язків, ми попросимо Генеральну Асамблею ООН, де кожна країна має право голосу, чітко дати зрозуміти, що перекроювати кордони силою неприйнятно», – сказав Блінкен.

Раніше президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих Росією регіонів України, які складають 15% території України. Як зауважують оглядачі, це – найбільша анексія в Європі з часів Другої світової війни. Цей крок рішуче відкинули західні країни і навіть багато близьких союзників Росії.

Посолка США Лінда Томас-Грінфілд представила резолюцію, що закликала не визнавати жодних змін статусу Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України та зобов'язувала Росію вивести свої війська.

У залі ради вона стверджувала, що спроба анексії території суверенної нації суперечить основоположним принципам Організації Об’єднаних Націй, і сказала, що Путін на Червоній площі святкує «це явне порушення міжнародного права» концертом. Київ і західні лідери засудили «референдуми», що проходили «під дулом зброї», як фальсифікацію.

Посол Росії в ООН Василь Небензя, який єдиний підняв руку, голосуючи проти резолюції, стверджував, що окуповані Росією регіони самостійно вирішили бути частиною Росії.

«Повороту назад не буде, як намагається нав’язати сьогоднішній проект резолюції», – сказав Небензя.

Китай висловив занепокоєння щодо «тривалої та розширеної кризи» в Україні.

Представник Пекіна в ООН Чжан Цзюнь стверджував, що "суверенітет і територіальна цілісність усіх країн повинні бути захищені", але "законні проблеми безпеки" країн також слід сприймати серйозно.

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що «самотня рука» представника Росії, піднята проти резолюції, «знову засвідчила ізоляцію Росії в її відчайдушних спробах заперечити реальність і наші спільні зобов’язання, починаючи зі Статуту ООН».

«Представник Путіна пішов слідами свого господаря в Москві, де сьогодні було організовано лялькову виставу, яка намагався заперечити очевидне – що агресивний і авантюристський режим у Росії прямує до неминучої поразки», – сказав Кислиця.

Він нагадав, що у п’ятницю щонайменше 30 мирних жителів загинули та 88 були поранені внаслідок російського обстрілу Запоріжжя.

«Росія продовжує свою геноцидну практику вбивства українців, тортур і утисків на окупованих територіях. Тому єдиний спосіб зробити так, щоб усі українці на всій суверенній території України почувались у безпеці та під захистом своєї держави – повернути українські прапори на всій території окупованого Донбасу, півдня України та Криму», – сказав Кислиця.

За його словами, Україна має повне право звільнити свої території та людей і буде продовжувати це робити, незалежно від слів і вчинків Росії.

«Самотнє негативне голосування в ганебній реальності РБ ООН: якщо Рада не може виконати свій мандат разом з Росією, вона повинна діяти без неї. Фальшиві референдуми є елементами агресії, всі, хто причетний до організації чи проведення цього фарсу, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Кислця у своєму твіті.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Більше

XS
SM
MD
LG