Спеціальні потреби

Захарченко оголошений переможцем на «виборах» глави ДНР


Олександр Захарченко

Проросійські сепаратисти на сході України заявили, що чинний прем'єр-міністр так званої «Донецької народної республіки» Олександр Захарченко переміг на виборах, які Київ і західні країни не мають наміру визнавати.

Представники виборчкому повідомили в понеділок, що Захарченко отримав близько 79 відсотків голосів на виборах глав і законодавчих органів територій в Луганській та Донецькій областях України, підконтрольних бойовикам.

ООН, ЄС і США назвали вибори в сепаратистських регіонах незаконними, заявивши, що вони порушують Конституцію України і угоду про припинення вогню від 5 вересня, укладену між сепаратистами і урядом України.

Новий керівник європейської дипломатії Федеріка Моґеріні заявила в неділю, що Євросоюз не визнає голосування, яке вона назвала «новою перешкодою на шляху до досягнення миру в Україні».

Президент України Петро Порошенко назвав вибори в сепаратистських регіонах «фарсом під дулами танків і автоматів».

Російський МЗС у понеділок заявив, що «поважає» голосування в сепаратистських регіонах як акт волевиявлення мешканців Південного Сходу України.

Сам Захарченко висловив упевненість, що Київ визнає ДНР. «Вони нас визнають, повернуть нашу землю без бою, будуть нормальні дипломатичні відносини», - цитують слова Захарченка російські інформаційні агентства.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG