Спеціальні потреби

Незаможні американці стають городниками


Перша леді США Мішель Обама збирає врожай зі школярами у Вашингтоні, 14 жовтня 2014 р.

Уряд США активно допомагає боротися з хворобами та бідністю навколо світу, незважаючи на чимало власних проблем. Кожен шостий американець не може забезпечити себе повноцінним харчуванням. Таким людям уряд допомагає так званими харчовими талонами. Уже кілька років держава спонукає учасників цієї програми обирати корисні для здоров’я продукти. Якщо раніше талони приймали тільки у великих супермаркетах, тепер їхні власники можуть користуватися ними навіть на місцевих базарах.

Морін Блейк можна часто побачити на цій орендованій громадській ділянці, з часу, коли торік вона втратила роботу. Її зусилля і важка праця не були даремними. Врожай видався рясним, збирати його Морін допомагають діти.

«Ми збираємо приблизно п’ять огірків, вісім цукіні кожного тижня. Різного розміру, не кажучи вже про масу листя мангольду і салату», - каже Морін Блейк.

За таку городину без пестицидів у супермаркеті треба заплатити великі гроші. Але для чого переплачувати, якщо є можливість вирощувати власну зелень? На місцевому базарі Морін придбала насіння та саджанці. Кожна рослина чи пакетик з насінням, що коштували близько трьох доларів, дали майже півкілограма овочів.

Оскільки доходи Морін дуже обмежені, вона отримує урядову допомогу – кошти, які може використати лише на купівлю продуктів для своєї родини. Уперше цього року ці гроші, окрім великих супермаркетів, почали приймати місцеві фермери. Саме завдяки цій спеціальній програмі Морін має змогу вирощувати городину на власній ділянці. Морін Блейк

«Я поїхала на базар тут, у Лісбургу, купила саджанці та посадила на своїй ділянці», - Морін Блейк.

Представниця фермерського ринку у Лісбургу Кетрін Віліс розповіла, що одержувачі державної допомоги можуть або витрачати ці гроші на саджанці та насіння, або ж на свіжі продукти, які пропонують на їхньому базарі.

«Люди, які отримують державну допомогу, приносять зі собою авторизовану урядом картку, вона працює як кредитна. Таким чином вони можуть розраховуватися окремо з різними продавцями», - каже Кетрін Віліс.

Аманда Гофман – дієтолог при відділі охорони здоров’я округу Лаудон, штат Вірджинія, куди входить фермерський ринок у Лісбургу. За її словами, програма спрямована на те, щоби бідні родини мали доступ до свіжої городини і дбали про своє здоров’я.

«Діти в нашому окрузі, які не мають медичного забезпечення або живуть у родинах з низькими прибутками, страждають на ожиріння», - каже Аманда Гофман.

Ініціатори програми прагнуть допомогти батькам і дітям краще харчуватися і не купувати висококалорійні та малопоживні продукти.

«Будь-який овоч краще, аніж нічого. Але ж ми говоримо про вибір між пакетом чіпсів і мішком свіжих яблук», - каже Аманда Гофман.

Для доньок Морін такого вибору більше не існує.

«Я помітила, що моя перебірлива сестра любить садити рослинки та висіювати насіння. Їй це дуже подобається робити. Вона каже: так, я садила цукіні, тож і готувати їх буду я», - каже Кейтлін, донька Морін.

Вирощування власної городини змінило підхід родини до приготування їжі.

«Наші харчові звички змінилися, тому що ми самі готуємо, вишукуємо рецепти і готуємо за ними», - каже Морін Блейк.

Мати сподівається, що правильне харчування увійде в звичку і стане способом життя її дітей.

XS
SM
MD
LG