Спеціальні потреби

Литва надасть Україні військову допомогу – Порошенко


Президенти Даля Грибаускайте і Петро Порошенко у Києві 24 листопада.

Литва надасть Україні певну військову допомогу для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами на сході країни, сказав президент Петро Порошенко в понеділок.

Утім, невідомо, чи Литва, як і інший член НАТО, Сполучені Штати, надасть Україні несмертоносну техніку, чи зброю. Держави НАТО не ризикують втручатися в конфлікт з Росією, надаючи зброю країнам, які не є членами Альянсу.

«Ми домовилися про надання конкретних елементів конкретного обзроєння для Українських збройних сил. Це реальна допомога», – сказав Порошенко на спільній прес-конференції після переговорів з президентом Литви Далею Грибаускайте.

Грибаускайте не уточнила, про яку саме допомогу йдеться, додавши лише: «Україна отримає всю допомогу, яку може їй надати Литва та яку має Литва».

Україна зверталася до країн НАТО із закликами надати зброю для захисту від добре озброєних сепаратистів, яких підтримує Росія.

Віце-президент США Джозеф Байден минулого тижня в Києві заявив про потужну підтримку України в її протистоянні з Росією, але не запропонував додаткової військової допомоги. Однак в Україну почали надходити американські радари, здатні визначати, звідки здійснюють мінометний вогонь.

XS
SM
MD
LG