Спеціальні потреби

Актуально

Швейцарський музей прийме шедеври, захоплені нацистами

Художній музей Берна (Швейцарія)

Швейцарський музей готовий прийняти безцінну колекцію картин, які тривалий час перебували у схованці в Німеччині. У колекції шедеври, які нацисти відібрали у власників-євреїв.

Крістоф Шойблін з Музею образотворчого мистецтва в Берні сказав у понеділок в Берліні, що музей прийме колекцію, але подбає про те, щоб ті картини, які нацисти забрали в євреїв, було повернуто власникам.

Німецька влада 2012 року вилучила понад 1 200 предметів з квартири Корнеліуса Ґурлітта в Мюнхені, розслідуючи справу щодо сплати податків. Ґурлітт, який помер у травні у 81 рік, був сином арт-дилера, якому Адольф Гітлер доручив відібрати цінні роботи з музеїв та єврейських збирачів, багато з яких загинули в газових камерах нацистів.

Серед знайдених картин – полотна та ескізи Пікассо, Моне, Шагала та інших майстрів.

Ґурліттові не висунули звинувачення в злочині, але німецька влада вилучила всі твори.

Французька агенція новин AFP повідомла, що Ґурлітт був розсерджений тим, як із ним повелися в Німеччині, і розпорядився у своєму заповіті, щоб колекція не залишилася в Німеччині, а перейшла швейцарському музею.

Світовий єврейський конгрес заявив, що Музей образотворчого мистецтва в Берні не повинен приймати колекцію, оскільки це «спричинить лавину позовів».

За словами однієї з дворюрідних сестер Ґурлітта, вона оскаржує те, що він був у ясному розумі під час складання заповіту. Тож невідомо, чи зможе бернський музей отримати картини негайно.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG