Спеціальні потреби

Швейцарський музей прийме шедеври, захоплені нацистами


Художній музей Берна (Швейцарія)

Швейцарський музей готовий прийняти безцінну колекцію картин, які тривалий час перебували у схованці в Німеччині. У колекції шедеври, які нацисти відібрали у власників-євреїв.

Крістоф Шойблін з Музею образотворчого мистецтва в Берні сказав у понеділок в Берліні, що музей прийме колекцію, але подбає про те, щоб ті картини, які нацисти забрали в євреїв, було повернуто власникам.

Німецька влада 2012 року вилучила понад 1 200 предметів з квартири Корнеліуса Ґурлітта в Мюнхені, розслідуючи справу щодо сплати податків. Ґурлітт, який помер у травні у 81 рік, був сином арт-дилера, якому Адольф Гітлер доручив відібрати цінні роботи з музеїв та єврейських збирачів, багато з яких загинули в газових камерах нацистів.

Серед знайдених картин – полотна та ескізи Пікассо, Моне, Шагала та інших майстрів.

Ґурліттові не висунули звинувачення в злочині, але німецька влада вилучила всі твори.

Французька агенція новин AFP повідомла, що Ґурлітт був розсерджений тим, як із ним повелися в Німеччині, і розпорядився у своєму заповіті, щоб колекція не залишилася в Німеччині, а перейшла швейцарському музею.

Світовий єврейський конгрес заявив, що Музей образотворчого мистецтва в Берні не повинен приймати колекцію, оскільки це «спричинить лавину позовів».

За словами однієї з дворюрідних сестер Ґурлітта, вона оскаржує те, що він був у ясному розумі під час складання заповіту. Тож невідомо, чи зможе бернський музей отримати картини негайно.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG