Спеціальні потреби

Актуально

Геополітика затьмарила продаж російських полотен на «Сотбі»

Аукціон "Крісті"

Змагання між мистецтвом і політикою точилося цього тижня в Лондоні на аукціонах двох найбільших аукціонних домів у світі, «Крісті» та «Сотбі». Мистецтво перемогло на аукціоні «Крісті» в понеділок, на якому «Портрет Марії Цетлін» Валентина Сєрова було продано за 14,42 мільйона доларів США, що більш як утричі перевищило передаукціонну оцінку полотна.

Водночас на аукціоні «Сотбі», який є конкурентом «Крісті», політика зашкодила продажу: лише 30% пропонованих робіт було продано, а полотно, яке перед ауціоном вважалося фаворитом, «Іван Сусанін» Костянтина Маковського, яке фахівці оцінювали на таку ж суму, що й роботу Сєрова, не знайшло покупця.

Фахівці з обох аукціонних домів пояснюють результати на тлі західних економічних санкцій проти Росії за її анексію Криму та підтримку проросійських сепаратистів на сході України.

«Поза сумнівом, геополітика в регіоні зумовлює невеличкі проблеми на нашому російському ринку», – сказав Марк Полтимор, заступник керівника європейського відділення «Сотбі». Цей сценарій може впливати на «всі продажі в усіх чотирьох найбільших аукціонних домах», додав він.

Російський директор «Сотбі» Михайло Каменський назвав причиною зниження продажів падіння курсу рубля більш як на 25% цього року.

«Найкращі роботи й далі продаються за високими цінами. Той факт, що середній сегмент не викликає цікавості, є наслідком кризи, – сказав він. – Ринок не помирає, а лише сповільнюється».

Тиждень російського мистецтва триватиме до 26 листопада.

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG