Спеціальні потреби

Українські військові припинили бойові дії в рамках «Дня тиші»


Українські урядові війська повідомили, що призупинили бойові дії в рамках оголошеного у вівторок «Дня тиші», що знаменувало фактичне припинення вогню на лінії фронту в конфлікті з сепаратистами на сході країни.

За повідомленням кореспондента Reuters у Донецьку - головному оплоті сепаратистів - стрілянина була чутна до 9 ранку, після чого вона затихла.

«Українські військові призупинили всі бойові дії і готові до дотримання «Дня тиші», але якщо сепаратисти атакують, ми відкриємо вогонь у відповідь», - заявив Reuters представник силовиків.

Українська сторона назвала «День тиші» лакмусовим папером, який повинен продемонструвати готовність сепаратистів, яких підтримує Росія, до виконання угоди про припинення вогню, підписаної три місяці тому. Угода регулярно порушувалася, що призводило практично до щоденної загибелі військовослужбовців урядових військ, цивільних осіб і бойовиків.

Якщо перемир'я збережеться, це покращить перспективи відновлення на цьому тижні мирних переговорів у Мінську за участю Росії, України та лідерів сепаратистів під егідою ОБСЄ.

Тим часом міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що до зниження напруженості в Східній Україні поки що далеко, незважаючи на оголошене Києвом призупинення бойових дій проти проросійських сепаратистів.

За словами Лаврова, переговори, які повинні доповнити одностороннє припинення вогню в Україні, що отримало назву «День тиші», пройдуть «найближчими днями», але конкретної дати названо не було.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG