Спеціальні потреби

Плани Путіна щодо України не змінилися – українські політологи


Путін пропонує Україні керувати Донбасом "на двох" - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Путін пропонує Україні керувати Донбасом "на двох" - політолог

Росія не збирається йти на значні поступки в питаннях Донбасу й надалі дестабілізуватиме там ситуацію. Однак тактика Кремля зазнає певних змін – проект “Новоросія” – закривається, а окуповані території можуть залишити Україні на певних умовах. Саме такі меседжі українські політологи почули від президента Російської Федерації Володимира Путіна у його відповідях під час щорічної підсумкової прес-конференції у четвер.

Сергій Таран каже, що це була та сама риторика і ті самі слова, які Володимир Путін говорив раніше.

«Нічого нового Путін не сказав. Це була та сама риторика і ті самі слова, які він говорив раніше. Для України це означає, що Путін не відступиться від своїх позицій. Треба далі озброювати армію і модернізувати країну, робити реформи і це буде найкращою відповіддю Путіну. Однак у Путіна серйозно змінилася тактика і це дуже серйозно відчувається з цієї промови. Він тепер говорить про так званий єдиний політичний простір, до якого мають увійти окуповані території. Це означає, що окуповані території він навряд чи зможе утримати. Допустити там гуманітарну катастрофу – це підставитися під удар, а визнати свою відповідальність за ці території – значить визнати факт окупації.

Путін хоче перетворити Україну в сіру територію між Європою і Росією
Сергій Таран, політолог

«Очевидно він тепер намагатиметься дестабілізувати ситуацію в Україні не через пряму військову інтервенцію, а через такий єдиний політичний простір, який має полягати у федералізації всієї України, а не лише для окупованих територій, не відмовлятися від позаблокового статусу, тобто ситуацію, коли б Україна, маючи в своєму складі весь Донбас, була б такою сірою територією без якоїсь вертикалі влади. Це був би ідеальний сценарій для Путіна. Ось про це він і говорить, що треба відновити такий єдиний політичний простір, але з урахуванням думки окремих територій, будучи самому таким посередником. Тобто Путін хоче перетворити Україну в сіру територію між Європою і Росією».

Втім політолог Тарас Березовець переконаний, що Путін розуміє, що існування Донбасу у вигляді рани, яка не загоюється, створює серйозні перешкоди для України.

Путін розуміє, що існування Донбасу у вигляді рани, яка не загоюється, створює серйозні перешкоди і для економіки України і для її руху в бік ЄС.
Тарас Березовець, політолог

«Очевидно, що сьогодні Путін не має довготривалої стратегії щодо України і користується дуже короткими тактичними схемами. Він розуміє, що існування Донбасу у вигляді рани, яка не загоюється, створює серйозні перешкоди і для економіки України і для її руху в бік Європейського Союзу. Водночас він розуміє, що так звана Новоросія (термін, який він уже не використовує) і так звані ДНР і ЛНР абсолютно не потрібні Росії. Сказати про це російським громадянам прямо він не може. Бо тоді треба буде пояснювати, за що загинули тисячі російських військовослужбовців і найманців, яких Кремль досі не визнає.

«Але з цієї ситуації потрібно виходити. Тому Кремль вигадує таку схему: ось ми пропонуємо подвійне російсько-українське управління. Звичайно, Україна на це не погодиться, бо вважає це своєю територією. Через деякий час Путін скаже – ми пропонували, але це не спрацювало. Тоді Путін скаже – хай українці з цим самі розбираються. По суті, ці знаки можна було б трактувати як готовність Путіна зменшувати напругу на Донбасі і виводити звідти найманців і російських військовослужбовців. Але чи можна довіряти таким сигналам? Ось в чому питання».

Дивіться також: Крах Росії струсоне світ, дії Путіна непередбачувані - ЗМІ

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG