Спеціальні потреби

Група американських конгресменів перебувають на Кубі з дипломатичною місією


Під час візиту група з шести конгресменів-демократів шукатиме можливості для поглиблення співпраці між країнами. Місія відбувається в рамках зусиль президента Обами нормалізувати стосунки з острівною країною.

«На мою думку, відносини між нашими країнами значно змінилися і ми хочемо поспілкуватися з кубинськими офіційними особами, щоб зрозуміти, яке до нас ставлення і на що можна очікувати у майбутньому», - каже один з делегатів сенатор Патрік Ліги.

Міністерство фінансів США оприлюднило нові правила, що стосуються поїздок американців на Кубу. Після того як президент Обама проголосив курс на нормалізацію і зокрема відновлення дипломатичних взаємин, деякі обмеження послаблені, хоча назагал ембарго проти комуністичної Куби зберігається.

Чимало людей на Кубі, особливо торговці сподіваються, що громадяни США скористаються послабленням обмежень і привезуть на острів свої долари.

"Послаблення ембарго нам вигідне у багатьох відношеннях. Буде більше відкритості, економіка, життя людей покращиться. Але уряди мають це вирішити на переговорах», - каже бармен Алексіс Батіста.

Американцям буде дозволено привозити з Куби товари лише для особисто користування на загальну суму 400 доларів, включно із алкоголем і тютюном на 100 доларів. Громадянам США, щоб поїхати на острів, більше не треба буде отримувати спеціальний дозвіл, але повноцінний туристичний бізнес із Кубою і далі заборонений.

«Ми сподіваємося, що приїде більше американців, буде більше клієнтів. Незалежно звідки вони, це було б добре для нашої економіки», - говорить шеф-кухар ресторану Орландо Веліз.

Нові правила збільшують суми, які окремі громадяни можуть переказувати на Кубу, а також дозволятимуть американським фінансовим установам відкривати рахунки в кубинських банках.

Попри зміни, які запроваджує президент Обама, економічне ембарго США щодо Куби залишається в силі. Повністю його може скасувати лише рішення Конгресу. Тим часом, чимало законодавців виступають проти розвитку взаємин з урядом Куби, заявляючи, що режим Кастро скористається цим лише для того, щоб зберегти свою владу на острові.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG