Спеціальні потреби

Україна звернеться до Гаазького трибуналу щодо злочинів проти людяності на Донбасі


Рада національної безпеки та оборони України доручила уряду розпочати процедуру звернення до Гаазького трибуналу щодо «злочинів проти людяності, скоєних терористами проти українських громадян у 2014 – 2015 роках та визнання «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями».

Таке рішення ухвалене за підсумками екстреного засідання РНБО 25 січня.

«Задля посилення тиску на Росію РНБО ухвалила рішення щодо обов’язкового застосування на території України санкцій, запроваджених країнами ЄС, Швейцарською конфедерацією, США та країнами «Групи семи» стосовно Російської Федерації та внесла пропозиції щодо їх посилення», – ідеться в заяві.

За результатами обговорення влада планує створити військово-цивільні адміністраці в зоні проведення АТО для гарантування безпеки і життєдіяльності населення цих територій тощо.

Також ухвалене рішення щодо державного оборонного замовлення для забезпечення Збройних сил України, Національної гвардії та інших військових формувань новою зброєю та військовою технікою.

Рада національної безпеки та оборони зібралася на екстрене засідання після обстрілу 24 січня Маріуполя, який забрав життя 30 людей.

XS
SM
MD
LG