Спеціальні потреби

ФБР затримало російського шпигуна у Нью-Йорку, викрило мережу


У Нью-Йорку Федеральне бюро розслідувань США провело затримання російського шпигуна. Про це повідомляє офіційний Twitter ФБР.

Відповідно до повідомлення, затримання відбулось у районі Бронкс.

Повідомляється, що затриманий "був частиною шпигунської групи, яка намагалась займатись економічною розвідкою та вербувати мешканців Нью-Йорку".

Подробиці з приводу затриманого, підозрюваних та ін. містяться у офіційному поданні ФБР до суду, яке опубліковано виданням "Huffington Post".

Документ зокрема повідомляє про підозри щодо Євгенія Бурякова, Ігоря Споришева, Віктора Подобного та подробиці їх діяльності у США. Затриманий Буряков зокрема перебував у США у якості співробітника місцевого відділу одного з російських банків. Натомість Подобний та Споришев виконували роль його кураторів від СВР (Служби зовнішньої розвідки Росії - прим.).

Їм інкримінується змова з метою скоєння злочину проти США в інтересах Російської Федерації. Підозрювані діяли щонайменше з березня минулого року і встигли провести десятки зустрічей в ході яких обмінювались отриманими розвідданими та передавали їх до СВР.

Повідомляється, що російську сторону цікавило отримання інформації із закритих джерел, зокрема з приводу економічного сектору США, механізму дії санкцій, дестабілізації ринків, роботи фондових бірж та ін.

Відповідно до оприлюднених розшифровок розмов підозрюваних, вони також активно розглядали використання жінок для отримання інформації, яка цікавила Росію.

Відповідно до оприлюднених матеріалів, СВР активно використовує для ведення розвідки у США представників неназваної державної новинної агенції Росії.

Коментуючи подію, відомий американський експерт з питань розвідки Джон Шиндлер поставив питання про те скільки ще агентів російської розвідки може зараз перебувати у США.

"Тож Служба зовнішньої розвідки Росії мала агента у Нью-Йорку, який збирав економічні розвіддані і при цьому ніби не мав зв'язку із резидентурою Росії у місті. Цікаво, скільки ще таких нелегалів перебувають у США?", - твітнув автор відомого безпекового блогу "XX Committee".

Експерт також відзначив, що таке затримання можна вважати успіхом американської розвідки.

"Офіцери СВР та ГРУ працюють під офіційним прикриттям і їх досить легко вистежити; натомість затримання нелегалів - значно складніша справа. Схоже, що це великий успіх ФБР та контррозвідки США", - відзначив Шиндлер.

Дивіться також : Обама не бачить альтернативи нинішній політиці США щодо Росії

Обама не бачить альтернативи нинішній політиці США щодо Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG