Спеціальні потреби

Мюнхен - підготовка до мінських переговорів


Захід немає спільної позиції щодо постачання зброї до України. ВІДЕО
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Obtuvo el Premio Nobel de la Paz en 1979 y el más alto galardón civil de la India, el Bharat Ratna, en 1980, por su labor humanitaria. [Foto: Celia Mendoza, VOA].

Аби обговорити план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі лідери України, Німеччини, Франції та Росії зустрінуться 11 лютого в Мінську.

Конференція з питань безпеки в Мюнхені стартувала менше, ніж за добу після переговорів Анґели Меркель, Франсуа Олланда й Володимира Путіна у Кремлі, де керівники Франції й Німеччини намагалися шукати шляхи для мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Головна увага конференції прикута до тієї ж теми. Петро Порошенко демонструє паспорти російських солдатів як доказ участі Росії у війні на Східній Україні. Анґела Меркель вкотре говорить про надію на дипломатію, але цього разу її заяви звучать песимістично:

«Не зрозуміло чи будуть у нас підстави для успіху, але я вважаю, і зі мною погоджується Французький президент, що нам варто було бодай спробувати. Ми зобов’язані були це зробити бодай задля українців».

Анґела Меркель, яка виступає проти озброєння України, потрапила під критику американського сенатора-республіканця Джона Маккейна. На конференції сенатор повторив слова, які свого часу Петро Порошенко виголосив у американському Конгресі, про те, що настав час допомагати Україні не лише ковдрами і харчуванням. «Ковдрами не воюють проти російських танків», - наголосив сенатор.

«Якщо ми допоможемо Україні, Путіну доведеться витрачати більше коштів на російські сили, що окупували Україну. Скажіть мені, як довго тоді Путін зможе вести війну, якої, за його версією, яку він розповідає росіянам, не існує? Ми повинні надати Україні зброю для оборони», - закликає сенатор.

Водночас, не всі представники США на конференції підтримали ентузіазм Маккейна. Як відомо, в США не вщухає дискусія між противниками й прихильниками надання зброї Україні. При чому, адміністрація Барака Обама схиляється до думки, що надання смертоносної зброї Україні лише призведе до ескалації конфлікту. Цю позицію в Мюнхені ще раз підтвердив віце-президент США Джозеф Байден:

«Як сказала Анґела Меркель, переговори були вартими бодай спроби, я б додав – дуже вартими. Але ми повинні оцінювати мінські домовленості, ті що вже існують, і ті, що можуть бути досягнуті в майбутньому, не за тим, які документи підпише Росії, а відповідно до того, що вона робитиме на ділі».

Згладити непорозуміння спробувала верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та європейської безпеки Федеріка Моґеріні. За її словами, якою б не була різниця в поглядах противників і прибічників надання Україні зброї, їх ціль – єдина:

«Ми об’єднані. Ми об’єднані, коли йдеться про надання Україні найнеобхіднішого, ми єдині в тому, щоб продовжувати економічний тиск, і ми єдині також в усвідомленні, що нам перш за все необхідно продовжувати політичний діалог. Тому я думаю, і сподіваюсь, що ми залишимося об’єднаними і в найближчі місяці».

Водночас, як би не плекали надію європейські лідери на досягнення мирного плану цієї середи, президент Росії Володимир Путін вже натякнув, що й самі переговори можуть опинитись під знаком питання, якщо до 11-го лютого не вдасться досягнути низки домовленостей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG