Спеціальні потреби

Права людини в Україні в небезпеці


Amnesty International LOGO

У доповіді правозахисної організації «Міжнародна амністія» (Amnesty International) за 2014 рік йдеться про те, що нова українська влада досі не дотрималася обіцянки розслідувати злочини, вчинені під час демонстрацій на Євромайдані. Лише двоє працівників військ Міністерства внутрішніх справ низького рангу постали перед судом, отримавши по два і три роки умовно за «перевищення службових повноважень» за знущання над Михайлом Гаврилюком.

У звіті також йдеться про звинувачення проукраїнських сил, передусім добровольчих батальйонів, у викраденні та побитті місцевих мешканців, а також масових убивств з обох сторін. Багато цивільних загинули від невибіркового застосування сили обома сторонами конфлікту на сході України, заявляє Amnesty International.

«Обидві сторони не вжили належних заходів для захисту цивільних, чим порушили закони воєнного часу. Обидві сторони розміщували війська, зброю та інші військові цілі в житлових районах. У багатьох випадках сили сепаратистів використовували житлові райони та будинки для ведення вогню, а прокиївські сили вели вогонь у відповідь по цих позиціях», - йдеться у звіті.

Більшість біженців отримували обмежену державну допомогу і були змушені покладатися на власні засоби, родичів і волонтерів.

У Криму, сказано в звіті, після захоплення Росією обмежено свободу зібрань і свободу слова, відбуваються викрадення проукраїнських і кримськотатарських активістів, заборонено в’їзд колишньому голові Меджлісу Мустафі Джемілєву та його наступникові, Рефату Чубарову.

Крім того, правозахисники відзначають обмеження прав спільноти лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів в Україні, яким у липні міліція не забезпечила належних заходів безпеки для проведення маршу в Києві, внаслідок чого марш довелося скасувати.

Дивіться також: Парубій привіз у Вашингтон перелік зброї

XS
SM
MD
LG