Спеціальні потреби

Володимир Путін вже не контролює ситуацію в Росії


Ілля Пономарьов: Путін не контролює ситуацію. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Опозиційний депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов поділився з «Голосом Америки» своїм баченням ситуації в Кремлі та чого чекати від Москви.

На думку Іллі Пономарьова, Путін став заручником підкилимної боротьби між різними силовими структурами.

ІП: Путін давно ситуацію не контролює. Він балансує між різними кланами, які він породив. Зараз для нього була певна шокова ситуація побачити ,як різні люди, які нібито йому лояльні, тим не менш діють на власний розсуд, його не питають і підставляють

ТВ: Хто цей головний ляльковод? Іванов? Шойгу?

ІП: Ні, тут немає єдиного лідера. Я думаю, що тут є одне угруповання - союз ФСБ і ГРУ, військових і чекістів. Інша група - це, за ознаками, ситуативний союз ФСО і політтехнологічного крила, Суркова.

Підкилимне протистояння вийшло на поверхню після вбивства Немцова та несподіваного зникнення російського президента.

ІП: Путін, я вважаю, був на своїй резиденції в Валдаї всі ці дні. Спеціально була запущена дезінформація, що він був нібито з Кабаєвою в Швейцарії. Насправді, я думаю, що він сидів під охороною ФСО, тому що в Росії зараз відбувається великий конфлікт між різними кланами в системі безпеки. І оскільки це загострення явно було пов’язано з роботою служби безпеки, тому що місце вбивства Немцова було вибрано як місце, за яке відповідальністю ФСО в якості демонстрації, що, мовляв, твоя власна охорона не може тобі нічого гарантувати.

ТВ: А Кадиров фігурує в цьому сценарії?

ІП: Я думаю, що Кадиров бере на себе чужу провину. Я думаю, що реального замовника варто шукати в структурах ФСБ і ГРУ.

ТВ: У річницю референдуму в Криму російське телебачення показало фільм «Крим. Шлях до дому», в якому Путін розповів, що щільно контролював та керував анексією та навіть був готовий вдатися до використання ядерної зброї. Для чого?

ІП: Очевидно, що не він є автором сценарію і не він відбирав цитати, хоча він багато що наговорив. Мені здається, що є певне крило в його найближчому оточенні, яке не зацікавлено в тому, щоб він безкровно пішов, яке хоче, щоб Путін сам добре розумів, що або Гаага, або Путін разом з ними на одному «Титаніку» до самого кінця у руля захищає їх до останнього патрону і до останньої краплі російської крові. Мені здається, що цей фільм – результат дій ось такого оточення.

Хоча угруповань в Кремлі багато, прихильників України серед них немає. Наступні дії Кремля, говорить Пономарьов, залежатимуть від того, яка група – антиукраїнської війни чи антиукраїнського миру - візьме гору.

ІП: Стратегією Росії залишається безкінечна підтримка нестабільності в Україні, у спробах досягти того, щоб сам український народ скинув свій уряд. Ваш уряд, на жаль, дає багато підстав для того, щоб так воно в результаті і сталося. І, зокрема, вбивство Немцова є відображенням боротьби в Москві партії антиукраїнського миру і партії антиукраїнської війни. Партія анти українського мару говорить «ви головне їх не чіпайте, вони самі впадуть». А партія антиукраїнської війни говорить «давайте відбивати Маріуполь і взагалі рухати війська вперед». До цих пір перемагала партія антиукраїнського миру. Вбивство Немцова було спробою партії війни відвоювати своє лідерство. Зараз нестійка рівновага.

Дивіться також: Майдан був початком кінця СРСР в Україні - Фома з "Мандр" у США. Відео

Майдан був початком кінця СРСР в Україні - Фома з "Мандр" у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG