Спеціальні потреби

Іран та США заявляють про «складнощі» у переговорах


Ядерні переговори з Іраном у Швейцарії

Міністр Заріф у кулуарах переговорів охарактеризував процес як «дуже важкий і дуже складний».

Високопоставлені дипломати, які представляють країни у форматі «п'ять плюс один» на переговорах щодо іранської ядерної проблеми, прибувають в швейцарську Лозанну.

Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Ірану Мохаммед Джавад Заріф домовляються про досягнення рамкової угоди, крайній термін укладення якої спливає через два дні.

У п'ятницю міністр Заріф у кулуарах переговорів охарактеризував процес як «дуже важкий і дуже складний».

Представник Державного департаменту також повідомив про «складнощі» переговорів.

Напередодні президент Ірану Хассан Роухані звернувся до лідерів США, Великобританії, Німеччини, Франції, Росії і Китаю із «поясненням позиції Ірану в ядерних питаннях і щодо ситуації на переговорах». У США лист іранського резидента сприйняли як такий, що «ймовірно, дає надію, що Іран готовий ухвалити деякі складні рішення», необхідні для досягнення угоди.

Сполучені Штати і п’ять інших держав намагаються досягти угоди з Іраном, за якою Тегеран обмежив би свою ядерну програму, що викликає побоювання західних країн, в обмін на пом’якшення санкцій.

Сторони встановили крайнім терміном для укладення повноцінної угоди 30 червня, а кінець березня – як крайній термін для укладення попередньої рамкової угоди.

Дивіться також: "Червона рута" на вулицях Нью-Йорка

Гурт із Нью-Йорка "порвав" Інтернет "Червоною Рутою". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

XS
SM
MD
LG