Спеціальні потреби

ЄС жертвує Україною, рятуючи Грецію – Сорос


Джордж Сорос

Європейський Союз зіткнувся з екзистенційною кризою в особі Греції та України, і від його дій у найближчі 3–5 місяців залежатиме, якою Європа буде через п’ять років, пише Джордж Сорос у Market Watch. Грецьку кризу із самого початку «розрулювали» неправильно, але випадок України – «чорно-білий», вважає відомий фінансист і філантроп: Росія – це агресор, а Україна, захищаючи себе, захищає європейські цінності.

«Однак Європа підходить до України як до ще однієї Греції. Це неправильний підхід і він призводить до неправильних наслідків. Путін зміцнює свої позиції в Україні, а Європа настільки переймається Грецією, що майже не помічає цього», – пише Сорос.

Для Путіна більш бажаним варіантом є фінансова та політична дестабілізація України, аніж воєнна перемога. І хоча Україна – надто важливий союзник для Євросоюзу, він досі «годує її подачками».

«Як наслідок, Україна ледве виживає, а тим часом Путін має простір для маневру», – пише автор.

Радикальні реформи в Україні поволі набирають обертів, вважає він, але ЄС не поспішає надавати Києву додаткову фінансову допомогу. Унаслідок цього Путін може досягти своєї мети, і тоді в Україні настане колапс, а мільйони біженців линуть в ЄС. Утім, імовірніший сценарій, на думку Сороса, полягатиме в згортанні санкцій проти Росії та поверненні України до старої, корумпованої держави. Це теж влаштує Путіна, однак у такому разі його перемога буде не такою тривкою, і в другій «холодній війні» Росія зрештою програє.

Втрата України стане трагедією для Євросоюзу, застерігає автор. Якщо буде знехтувано принципи, на яких збудовано ЄС і які обстоює зараз Україна, ЄС доведеться витратити на свій захист набагато більше грошей, аніж на допомогу Україні.

Якщо ж ЄС вирішить надати Україні все, що потрібно, за винятком прямого протистояння з Росією, це допоможе й самому ЄС, який може повернути собі ті цінності, які він, здається, втрачає.

«Немає потреби казати, що саме такий сценарій я обстоюю», – підсумовує Сорос.

Дивіться також: Німеччина процвітає, бо не встрягає у геополітичні розбірки, але є одне "але"... - експерти

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG