Спеціальні потреби

Президент Чехії заборонив послу США з’являтися в Празькому замку


Президент Чехії Мілош Земан

Президент Мілош Земан «зачинив двері» Празького замку перед послом США після критичних, на його думку, коментарів щодо рішення Чехії відвідати святкування 70-річчя перемоги у Другій світовій війні у Москві. Про це повідомили чеські ЗМІ.

Лідери Європейського Союзу бойкотують церемонію в травні через російську агресію в Україні. Однак Земан, який часто діяв усупереч позиції ЄС, сказав, що відвідає святкування.

«Я не можу собі уявити, щоб чеський посол у Вашингтоні давав поради американському президентові, куди їздити, – сказав Земан новинному порталу Parlamentni Listy. – Я не дозволю жодному послові висловлюватися щодо моїх закордонних поїздок. Для посла Шапіро двері замку зачинено».

Ендрю Шапіро й надалі може відвідувати публічні заходи в Празькому замку – офіційній резиденції чеського президента, повідомив прес-секретар Земана.

Раніше цього тижня Шапіро сказав чеському телебаченню, що буде «незручно», якщо Земан буде єдиним державним діячем ЄС, який відвідає церемонію.

Земан, колишній прем’єр-міністр, часто відступав від спільної лінії ЄС щодо України та критикував санкції проти Москви. Однак уряд Чехії, який відповідає за зовнішню політику, неухильно дотримувався політики ЄС. Тим часом роль президента в Чехії великою мірою церемоніальна.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG