Спеціальні потреби

Підозрюваний у вбивстві Литвиненка назвав його смерть «нещасним випадком»


Дмитро Ковтун

Один з двох росіян, підозрюваних у вбивстві колишнього співробітника російських спецслужб Олександра Литвиненка, якого отруїли в Лондоні 2006 року, сказав у середу, що той міг вчинити «самогубство через необережність», маючи справу з радіоактивним полонієм.

Смерть Литвиненка, який казав, що російський президент Володимир Путін розпорядився убити його, стала однією з причин різкого охолодження відносин між Москвою і Лондоном. У Великій Британії торік почалося публічне розслідування у цій справі.

Британська влада вважає, що Литвиненка отруїли зеленим чаєм з радіоактивним полонієм-210 під час зустрічі з двома російськими громадянами – Дмитром Ковтуном і Андрієм Луговим.

Кремль заперечує причетність до смерті Литвиненка і відмовився видати підозрюваних. Ковтун дасть свідчення у рамках слухання, що відбувається в Лондоні, по відозв’язку.

У вівторок Ковтун, який вкрай рідко спілкується з журналістами, виступив на прес-конференції в Москві та сказав, що смерть Литвиненка може бути класифіковано як «самогубство через необережність».

«Моя основна версія – це нещасний випадок», – сказав він, додавши, що Литвиненко міг зазнати впливу полонію до їхньої зустрічі.

«Я більш ніж упевнений, що він мав справу з полонієм, сам не знаючи цього. Можливо, це був витік, і полоній накопичувався в його організмі поступово».

Ковтун також додав: «Я не знаю, чи мав він при собі, чи хтось, може, йому дав, цілком можливо, щось він носив з собою, що призвело до поступового накопичення полонію в організмі з подальшим летальним результатом».

За словами Ковтуна, у нього самого стан здоров’я загалом нормальний, хоча він також зазнав впливу полонію на зустрічі з Литвиненком.

Британська влада заявила, що надасть Ковтунові статус «ключового учасника» слухань, якщо він виконає певні умови. Як очікується, наприкінці липня він дасть свідчення по відозв’язку.

Велика Британія спочатку вирішила не проводити розслідування, проте в липні минулого року переглянула рішення на тлі загострення відносин між Москвою і Заходом через українську кризу.

Ваша думка

Показати коментарі

Відео дня

XS
SM
MD
LG