Спеціальні потреби

Росія: військові США в Україні можуть дестабілізувати ситуацію


Володимир Путін бере участь у "Прямій лінії" в Москві, 16 квітня 2015 р.

Президент Барак Обама заявив у п’ятницю, що Сполучені Штати і Росія повинні втримати санкції проти Росії до часу запровадження в життя угоди про припинення вогню в Україні:

«Як мінімум, ми повинні втримати нинішній рівень санкцій доти, доки не побачимо, що вони (росіяни) виконали заходи, які вимагаються відповідно до угоди», сказав президент Обама на спільній прес-конференції у Вашингтоні з прем’єр-міністром Італії Маттео Рензі.

Дещо раніше Росія попередила, що присутність іноземних військових може «дестабілізувати» ситуацію в Україні після того, як солдати повітряно-десантних військ США прибули цього тижня, щоб тренувати українських військових.

Виступаючи перед журналістами, прес-секретар президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков сказав, що інструктори з «третіх країн», крім Росії та України, можуть погіршити ситуацію на сході України, де проросійські бойовики продовжують воєнні дії проти українських військ.

Повітряно-десантна бригада США цього тижня прибула в Україну для проведення навчань з українськими військовими.

У четвер президент Путін звинуватив США у намаганнях домінувати в міжнародних відносинах, але додав, що Росія «завжди готова до співпраці».

Він виступив на щорічній «Прямій лінії» на російському телебаченні, під час якої відповідав на запитання росіян.

Говорячи про США, Путін сказав, що «світовим супердержавам, які заявляють про свою унікальність і вважають себе єдиним центром сили у всесвіті», потрібні «васали», а не «союзники».

Після Другої світової війни, сказав він, Москва намагалася силоміць нав’язати свою модель розвитку багатьом східноєвропейським країнам, і «нічого доброго в цьому не було». Американці тепер «діють у схожий спосіб, намагаючись нав’язати свою модель у всьому світі», сказав він, додавши, що вони теж зазнають невдачі.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG