Спеціальні потреби

Від землетрусу та повторних поштовхів у Непалі загинули понад 2 400 людей


Чоловік плаче, проходячи повз руїни в Бхактапурі біля Катманду, Непал. 26 квітня 2015 р.

Потужний повторний підземний поштовх магнітудою 6,7 балу прокотився в Катманду, Непал, у неділю – наступного дня після землетрусу, що забрав понад 2 400 життів і зруйнував будинки та інфраструктуру.

Геологічна служба США повідомила, що сильний повторний поштовх був одним зі щонайменше 18 підземних поштовхів меншої сили після землетрусу в суботу. Епіцентр землетрусу був розташований приблизно за 65 км на схід від столиці, і про його наслідки наразі не було оголошено.

У суботу землетрус силою 7,8 балу відбувся за 80 кілометрів на північний захід від Катманду, зруйнувавши велику частину історичного центру міста.

На місце прибувають рятувальні команди зі Сполучених Штатів та інших країн для допомоги в пошуку, порятунку та відновлюваних роботах.

На Евересті, найвищій точці на землі, у снігових лавинах загинули щонайменше 17 альпіністів і багато інших отримали поранення.

Не менш як 34 особи загинули в Індії, а в попередніх звітах повідомляють про жертви у віддалених місцевостях Бангладеш, Бутану та інших реґіонах на кордоні між Непалом і Китаєм.

Сполучені Штати висловили співчуття у зв'язку із загибеллю людей і пообіцяли негайно виділити 1 млн дол. на боротьбу з наслідками стихійного лиха. Крім того, адміністрація Обами мобілізувала елітну рятувальну команду, що базується у штаті Вірджинія, та повідомила іншій відомій команді фахівців в Лос-Анджелесі готуватися до відправлення.

Рятувальники у неділю продовжують пошуки тіл під уламками будинків.

Землетрус у суботу став найсильнішим за 81 рік у Непалі. Від попереднього землетрусу 1934 року загинули понад 10 000 осіб.

XS
SM
MD
LG