Спеціальні потреби

Криза переселенців в Україні буде тривалою (преса)


В Україні загострюється криза внутрішньо переміщених осіб, пише Atlantic Council. Офіційно в Україні 1 381 953 вимушених переселенців, пишуть Катерина Мороз і Олена Виноградова з посиланням на Міністерство соціальної політики – однак справжня цифра, найімовірніше, є вищою.

Люди не поспішають реєструватися: дехто «боїться повідомляти свої дані державним чиновникам. Інші – це молоді чоловіки, які непокояться, що їх мобілізують до війська, а ще декому відмовляють у реєстрації через те, що їхні посвідчення особи загубилися».

Ще однією проблемою є негативне сприйняття переселенців рештою суспільства. «Попри те, що спершу українці поза зонами конфлікту виявляли співчуття до внутрішніх переселенців, стосунки між цими групами залишаються непростими. Українські ЗМІ звично висвітлюють погані новини про вимушених переселенців, що створює негативний образ біженців загалом».

Тому влада повинна виробити довготермінову політику щодо реєстрації, соціальної допомоги, документування, працевлаштування, навчання та інтеграції переселенців, наголошують авторки. Також необхідно почати «агресивну медіакампанію для розвіяння непривабливого образу переселенців, який зараз панує в українському суспільстві».

На жаль, проблема з внутрішньо переміщеними особами вочевидь буде тривалою проблемою, передбачають авторки.

XS
SM
MD
LG