Спеціальні потреби

Влада України повідомляє про ескалацію боїв на сході країни


Влада України заявила в понеділок про відбиття танкової атаки проросійських бойовиків, яка стала порушенням хиткої угоди про припинення вогню і могла призвести до небезпечної ескалації військових дій, що не припиняються в східних регіонах країни впродовж останніх 16 місяців.

Президент Петро Порошенко заявив, що «близько 200 бойовиків на танках штурмували» село Новоласпа, розташоване на півдорозі між фактичною столицею сепаратистів Донецьком і Маріуполем, що перебуває під контролем Києва. Рейд почався вдосвіта й застав урядові війська зненацька, повідомляє Агентство Франс Прес.

Генерал Віктор Муженко повідомив президентові, що українські війська дали гідну відсіч і відбили всі атаки ворога, йдеться в заяві прес-служби президента України.

Однак Міністерство оборони України повідомляє про другу потужну атаки бойовиків на те саме село, результат якої наразі невідомий.

Міністерство закордонних справ України назвало зіткнення небезпечною ознакою подальшої ескалації.

Однак бойовики заперечують факт наступу, заявляючи, що в Новоласпі завжди базувалися їхні підрозділи.

«Збройні Сили України просто піддали село важкому артилерійському обстрілу», – заявив один з лідерів місцевих сепаратистів на веб-сайті бойовиків, додавши, що «Новоласпа залишається під контролем ДНР».

У понеділок Київ повідомив про загибель одного солдата, а сепаратисти звинуватили уряд у вбивстві цивільної особи в бастіоні бойовиків, селі Горлівці.

Останні повідомлення про бойові зіткнення надійшли через день після того, як кілька автомобілів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ було спалено поруч зі штаб-квартирою місії в Донецьку.

Порошенко заявив у понеділок, що танкові атаки на Новоласпу та недільний підпал автомобілів ОБСЄ – частина спроб бойовиків посилити напруженість і звести нанівець будь-які досягнення лютневого перемир'я.

Разом з тим самі бойовики поклали провину за підпал машин на Київ і назвали це провокацією. «Ми в постійному очікуванні можливої хвилі військової активності», – заявив лідер бойовиків Олександр Захарченко в понеділок, додавши, що вони «готові до всього».

Напруга посилюється на тлі планованих бойовиками цієї осені політичних виборів, які Київ уже засудив, назвавши незаконними.

Сплеск протестів проти місії ОБСЄ викликав тривогу європейських лідерів, які сподівалися на втілення в життя умов мирної угоди до кінця цього року. У липні канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд провели дві телеконференції з Путіним і Порошенком про відновлення мирного процесу для вирішення розбіжностей.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG