Спеціальні потреби

Верхівка Росії править у стилі Зімбабве, а хоче користатися благами вільного світу – Кара-Мурза-молодший


Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Російські лідери хочуть правити у стилі Зімбабве - Кара-Мурза. Відео

У Гельсінській комісії пройшли слухання щодо дотримання Росією принципу верховенства права.

Росія дотримується своїх міжнародних зобов’язань, лише коли це їй вигідно; без застережень порушує права не лише своїх громадян, але й іноземців, - такі заяви зробили експерти на засіданні Гельсінкської Комісії, присвяченому питанню дотримання Росією верховенства права. Говорили про площину військової безпеки, торгівлі та прав людини.

Говорячи про дотримання принципу верховенства права в Росії, експерти розглянули три основні аспекти – виконання Кремлем зобов’язань, закріплених в міжнародних угодах про нерозповсюдження зброї, справу ЮКОСа та питання викрадення та незаконного утримання іноземних громадян.

Коли міжнародні угоди, підписані Росією, стають на заваді досягнення політичних цілей Кремля, вона просто від них відмовляється, каже екс-заступник Держсекретаря США Стівен Радемакер:

«Росія буде дотримуватись угод про контроль за зброєю як довго вони вважатимуть, що це в їх інтересах. Щойно вони визначають, що це не в їх інтересах, вони припиняють виконувати взяті на себе зобов’язання. Прикладами є Будапештські угоди, Віденський договір, Угода про відкрите небо та інші домовленості, які виконують вибірково»

Коли перешкодою Кремлю стають люди, їх також позбавляються. Володимир Кара-Мурза-молодший, координатор Руху Вільна Росія, нагадав про арешти російських активістів, Болотну справу, протести після виборів 2012 року. При чому розмінною монетою у політичних іграх Кремля стають не лише свої власні громадяни, але і іноземці.

«Українська льотчиця Надія Савченко та естонський працівник безпеки Естон Кохвер були викрадені з територій своїх власних держав та піддані суду в Росії. Кохвера звільнили у стилі обміну в’язнями часів Холодної війни. Савченко досі залишається на лаві підсудних. Українського режисера Олега Сєнцова було засуджено до 20 років ув’язнення за, я цитую, тероризм. За те, що він виступив проти анексії Росією його рідного Криму», - розповів законодавцям Кара-Мурза-молодший.

Кара-Мурза-молодший закликав американських конгресменів більш активно втручатися, коли Росія порушує свої міжнародні зобов’язання:

«Три роки тому Конгрес прийняв, а президент Обама підписав, Закон Сергія Магнітського. Це один з найшанобливіших законів зав сю вашу історію. Цей закон має покласти край безкарності тих, хто порушує права російських громадян. Шляхом відмови цим людям подорожувати, мати власність у США, а цим привілеєм користуються багато з них. Нажаль, імплементація цього закону залишається незадовільною. Мішенями стали лише порушники низької ланки влади. Імплементація закону Магнітського у повній мірі, переслідування порушників високих щаблів влади стане потужним месседжем Кремлю. США говорить і діє відповідно. Права людини – це не просто декларація, це важлива складова міжнародних відносин».

Сьогоднішня ситуація в Росії щодо прав людини, ставлення влади до власних громадян, принципи, які використовує верхівка – калька з Радянського Союзу, каже Кара-Мурза. Втім є принципова відмінність:

«Коли вони закривали дисидентів у Радянському Союзі, ні Брежнєв, ні Суслов, ні Андропов не мали банківських рахунків на заході, вони не висилали своїх дітей вчитись в західних університетах, не купували яхти та вілли. Лідери нинішнього режиму це роблять. Вони хочуть правити Росією у стилі Зімбабве чи Білорусі, але самі вони хочуть користатися всіма благами, які дає вільний світ. Саме тому закон Магнітського є таким дієвим, він влучає у саме серце цієї гнилої системи, кладе край подвійним стандартам та безкарності. Ви повинні накладати санкції. Зокрема санкції на конкретно на порушників прав людини, корумпованих чиновників, які паплюжать нашу країну та крадуть у неї майбутнє».

Такі кроки не є анти-російськими, як це стверджує Кремль. Вони є про-російськими, каже Кара-Мурза, такі кроки популярні серед російського населення, оскільки вони розуміють, що карають конкретних можновладців-порушників, а не країну.

  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Член театральної групи «Експеримент» у Вашингтоні. Захоплюється йогою.  

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG