Спеціальні потреби

Партія Ердогана може відновити більшість у Парламенті


У Туреччині пройшли позачергові, другі за 5 місяців, вибори в парламент. Підраховано вже понад дві третини голосів. Як повідомляє державний телеканал TRT президентська Партія Справедливості та Розвитку набирає понад 50 відсотків голосів. Опозиція обирає трохи більше 20 процентів. На такий високий результат не очікувала навіть сама партійна верхівка, адже п’ять місяців тому Партія справедливості і розвитку вперше за 13 років втратила більшість у Великих національних зборах, а прем'єр-міністр Ахмет Давутоглу не зміг сформувати правлячу коаліцію з жодною з трьох опозиційних партій, представлених у парламенті .

Нові вибори проходять на тлі погіршення економічної ситуації в країні, а також поновлення насильства між урядовими силами і Робочою партією Курдистану - оголошеної поза законом організації, яка впродовж багатьох років домагається створення курдської автономії. Крім того, нещодавно в Туреччині сталося кілька терактів, включаючи два вибухи, влаштованих смертниками на мирному мітингу, в результаті яких загинули 130 чоловік.

У випадку, якщо жодна з партій не отримає більшість, у них буде 45 днів на формування коаліційного уряду. Якщо воно не буде сформовано, протягом трьох місяців можуть бути оголошені нові вибори - вже п'яті за два роки.

Парламент Туреччини складається з 550 місць, тобто для отримання більшості партія повинна забезпечити собі 276 місць.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG