Спеціальні потреби

В Азербайджані пройшли парламентські вибори


У неділю в Азербайджані пройшли парламентські вибори, які бойкотували основними опозиційними силами. Очікується, що голосування зміцнить владу президента Ільхама Алієва в цій прикаспійської країні, що володіє багатими запасами нафти.


Опозиція і міжнародні правозахисні організації поставили під сумнів легітимність виборів, звинувативши владу в тому, що вони відправили політичних опонентів за грати і серйозно обмежили опозиційним партіям можливості ведення передвиборної кампанії.


Очолювана Алієвим партія «Новий Азербайджан», яка домінує в парламенті, обіцяла проведення вільних і чесних виборів. Перемога партії посилить владу Алієва, яку він отримав після смерті свого батька Гейдара Алієва в 2003 році. Опитування показують, що «Новий Азербайджан» лідирує з великим відривом від інших партій, що відображає підвищення добробуту дев'яти мільйонного населення Азербайджану при Ільхамом Алієвим, досягнуте, головним чином, завдяки доходам від продажу нафти.
Жодні вибори в Азербайджані з 2003 року, коли Алієв прийшов до влади, не визнавалися міжнародними спостерігачами як вільні і чесні. ОБСЄ відмовилася направляти своїх спостерігачів через обмеження на роботу її групи, введені урядом.


Провідні опозиційні партії, включаючи Національну раду демократичних сил, партію «Мусават» і Демократичну партію Азербайджану, бойкотували голосування.

У боротьбі за мандати в 125-місцевому однопалатному парламенті брали участь більше 700 кандидатів. Термін повноважень депутатів становить п'ять років.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG