Спеціальні потреби

Суперечка про вакансії в Верховному суді між Білим домом та республіканцями триває


На думку деяких сенаторів, кандидатуру повинен запропонувати новий президент.

Суперечки навколо вакансії, що виникла в Верховному суді, ймовірно, спалахнуть з новою силою на цьому тижні, коли Сенат повернеться до роботи після тижневої перерви, а в Білому домі продовжать розгляд потенційних кандидатур.

Міжпартійні чвари з приводу можливого наступника померлого судді Антоніна Скалії вийшли далеко за межі Вашингтона і загострилися в контексті передвиборчої політики.

У суботу, під дзвін дзвонів в католицькому соборі Вашингтона країна віддала останню шану Скалії - переконаному консерватора, відомому жвавими дискусіями, в які він вступав в ході дебатів у вищій судовій інстанції, і яскравими письмовими висновками, які він складав в якості судді. Днем раніше, коли труну з його тілом була виставлена для прощання в Верховному суді, в ряді інших вашингтонських будівель йшли суперечки про те, як буде заповнюватися виникла вакансія.

Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл і голова Комітету з питань судової влади Чак Ґрасслі - обидва республіканці - опублікували статтю в The Washington Post, в якій стверджується, що кандидатуру судді на місце Скалії повинен висунути наступний президент, а не Барак Обама.

«Вакансія в Верховному суді рідко виникає в останній рік президентського терміну, і Сенат не стверджував кандидата на вакансію, що з'явилася в таких обставинах, більшу частину сторіччя, - констатують Макконнелл і Ґрасслі. - Тому американці отримали унікальну можливість - висловити свою думку про вибір наступника Скалії, коли вони будуть вибирати наступного президента. Вони вирішать, кому вони довіряють керувати країною і висунути кандидата на пост нового судді Верховного суду».

З цією позицією категорично не згодні в Білому домі. «У президента є конституційний обов'язок висувати наступника, коли у Верховному суді виникає вакансія, а у Сенату є почесний конституційний обов'язок провести справедливий розгляд кандидатури і своєчасно провести голосування, яким затвердити або відкинути її», - заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест.

Республіканці не заперечують, що Обама може висунути кандидатуру, але наполягають, що Сенат має право відкласти її розгляд і вирішення питання про заповнення вакансії до президентських виборів в листопаді. Деякі сенатори-республіканці, втім, розійшлися в думках з Макконнеллом і заявили, що верхня палата повинна, принаймні, розглянути кандидатуру, запропоновану Обамою. Але розгляд не гарантує затвердження, і спостерігачі в більшості своїй сумніваються в тому, що в Сенаті знайдеться достатня кількість законодавців від обох партій, щоб питання про затвердження було винесено на остаточне голосування.

XS
SM
MD
LG