Спеціальні потреби

Новий раунд американських праймеріз приніс перемогу Крузу, Трампу, Клінтон й Сандерсу


Ще кілька американських штатів проголосували на попередніх виборах

Вчора у США була так звана «Супер Субота». Саме таку назву отримав черговий етап американських праймеріз, під час якого ще п’ять американських штатів внесли лепту в президентські перегони. Виборці своїми голосами показали, хто на їхню думку має представляти Демократичну й Республіканську партії на виборах майбутнього президента Сполучених Штатів Америки.

Республіканці проводили голосування в чотирьох штатах – Луїзіані, Кентуккі, Канзасі та штаті Майн. У перших двох перемогу здобув нинішній лідер республіканської гонки Дональд Трамп. Утім, у Штаті Майн та Канзас його випередив Тед Круз.

«65 відсотків республіканців визнають, що Дональд Трамп не є найкращим кандидатом, щоб опинитися на президентських перегонах сам на сам із Гілларі Клінтон. Ставки надто високі. Якщо він програє, ми втратимо Верховний суд на ціле покоління вперед, ми програємо Біль про права, ми програємо Сенат», – заявив Круз.

І хоча голосування у суботу принесло Крузу більше делегатів-виборців, аніж Трампу, за результатами попередніх голосувань, скандальний мільярдер поки що таки утримує лідерство.

«Ви знаєте, я був би радий зійтися в змаганні з Тедом Крузом, - кепкував Трамп. – Це було би чудесно! Бо насправді Круз не зможе виграти у мене Нью-Йорк, він не зможе виграти у мене Пенсильванію чи Каліфорнію. Я хочу собі такого суперника, чуєте?!».

Серед демократів перемогу здобули обоє – і Гілларі Клінтон, і Берні Сандерс. Берні вдалося випереди конкурентку в Канзасі й Небрасці. «Наскільки я розумію – сьогодні в Канзасі спостерігалася найбільша явка за всю історію праймеріз у цьому штаті», – хвалився Сандерс.

Але завдяки сильній підтримці афро-американських виборців, у той самий день Клінтон отримала переконливу перемогу над Сандерсом в штаті Луїзіана й нині відчутно випереджає опонента за кількістю делегатів-виборців.

«Я вдячна усім, хто підтримав мене сьогодні, але тепер уся наша увага має бути звернена на штат Мічиган», – відреагувала на результати праймеріз Гілларі Клінтон.

Цю заяву Гілларі Клінтон зробила, натякаючи на черговий раунд дебатів, які мають відбутися у неділю між нею та Берні Сандерсом у місті Флінт, штат Мічиган. Під час виборів це місто опинилося в центрі скандалу через страшну екологічну ситуацію, яка виникла в ньому з недбалості місцевої влади. Втім, навіть незважаючи на ці дебати демократів - що будуть вже сьомими за рахунком – все більше зростає ймовірність того, що основним опонентом Гілларі Клінтон буде не м’який інтелектуал Сандерс, а авторитарний магнат, який не добирає слова.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG