Спеціальні потреби

Актуально

Вибори в Окрузі Колумбія ламають стереотипи

Марко Рубіо

На конвенції в Окрузі Колумбія переміг Марко Рубіо.

У суботу в Окрузі Колумбія відбулася республіканська конвенція – ще одна форма партійних виборів, поруч з праймеріз та кокусами – яка продемонструвала надзвичайну активність виборців.

На конвенції в Окрузі Колумбія переміг Марко Рубіо, набравши 37% голосів (10 делегатів), другим прийшов Джон Кейсик з відставанням у всього 10 голосів – не відсотків, а саме 10 бюлетенів (9 делегатів), на третьому – Дональд Трамп (13%) і Тед Круз (12%).

Якби Округ Колумбія був штатом, він би очолював рейтинг найбільш ліберальних штатів. На минулих президентських виборах понад 90% його виборців проголосували за демократа Барака Обаму. Але цього разу черга до єдиної виборчої дільниці – в готелі Лоус Медісон – протягнулася на два квартали. Часом стояти доводилося понад три години.

«Як це чому я сюди прийшов? - перепитав мешканець Округа Колумбія Нейт Коутс, відповідаючи на питання «Голосу Америки». – Проголосувати! Це моє конституційне право. Я так впливаю на політику». Чорношкірий державний працівник Нейт, який прийшов з дружиною латиноамериканського походження та маленьким сином, каже, що вже 20 років є зареєстрованим республіканцем. Він голосує за сенатора від штату Техас Теда Круза через те, що останній, говорить чоловік, найбільш послідовно дотримується консервативних принципів. Нейт вірить, що в того дуже високі шанси перемогти.

У США прийнято вважати, що виборець-республіканець – це білий, заводський працівник, або, як їх тут називають, «синій комірець» та люди похилого віку. До виборчої дільниці в Окрузі Колумбія прийшла переважно молодь, багато хто з маленькими дітьми, чимало чорношкірих та людей латиноамериканського походження. Майже всі, до кого звернувся «Голос Америки», виявилися держслужбовцями.

«Я от думаю, проголосувати мені за Рубіо чи за Трампа, - поділилася з «Голосом Америки» своїми ваганнями одна така чиновниця Мішель. – Спочатку я однозначно підтримувала Рубіо, він найкращий промовець, але не знаю, чи зможе він перемогти. Хочеться віддати свій голос переможцю. Думаю, що в Трампа більше шансів, і, якщо він виграє номінацію, чимало демократів перейдуть на його бік».

Думаю, що в Трампа більше шансів, і, якщо він виграє номінацію, чимало демократів перейдуть на його бік
Мішель, чиновниця

Звичайно, розмова зайшла про бійку, яка сталася під час зустрічі Трампа з виборцями в Чикаго, через що її навіть довелося скасувати. Мішель звинувачує в інциденті ворожу атмосферу в американській політиці, бажання молоді взяти участь в якійсь цікавій події, а людей старшого покоління – згадати атмосферу бурхливих 60-х. «Могли б і в іншому місці протестували», - підсумувала Мішель.

Колишня працівниця «Голосу Америки» Марія Балатеску голосує за Рубіо. «Він красень. А що? Зовнішній вигляд є надзвичайно важливим. І поміркований. Не занадто божевільний, як на мене».

Атмосфера в середині готелю більше нагадує вечірку, на яку запросили забагато гостей, ніж виборчу дільницю. Скрізь люди - в елегантних костюмах, сукнях, джинсах, шортах, спортивних костюмах і, навіть, в піжамах. Пробираюся скрізь черги, плакати, стенди, візочки з дітьми, інвалідний візочок з жінкою похилого віку з собачкою, хлопців на милицях і потрапляю… в кімнату з делегатами.

Він красень. А що? Зовнішній вигляд є надзвичайно важливим. І поміркований. Не занадто божевільний, як на мене
Марія Балатеску про Марко Рубіо

Якщо в інших штатах вибір делегатів є внутрішньою справою кампаній, то в Окрузі Колумбія це роблять виборці. Вони голосують за кандидатів, а потім, мужньо відстоявши ще одну чергу, - за делегатів, які будуть цих кандидатів представляти на партійному з’їзді в Клівленді. Кандидати в делегати прямо в готелі розповідають, чим гарний їх кандидат, та чому варто саме їм доручити представляти його на партійному з’їзді.

В окремій кімнаті, через яку проходить черга виборців, - столики з агітаційною продукцією кандидатів в президенти та делегати. На столику Марко Рубіо стоїть велика ваза з шоколадками. Підходжу до нього першим. Гарі Тіл, який балотується в делегати від Рубіо, політичний волонтер з досвідом. Якщо його виберуть, то на з’їзд він поїде втретє. В Республіканській партії Округу Колумбія він займає посаду віце-голови з політичних питань, а під час цієї виборчої кампанії працює зі штабом Рубіо.

Каже, що йому подобається молодість Марко Рубіо, його ідеї, латиноамериканське походження – усе, що робить Рубіо обличчя майбутнього Республіканської партії.

Кейсик зробив багато доброго в Огайо, людям він там дуже подобається. Було б здорово, якщо б він став нашим президентом
Джон Торрес

«Наприклад, я завжди підтримував права одностатевих пар одружуватися, - говорить він «Голосу Америки», - але це питання взагалі не буде на порядку денному президента. Для чого на ньому зосереджуватися? Я був на виборах в Південній Кароліни і слухав промову Марко Рубіо, де поруч з ним стояла губернаторша Ніккі Гейлі (індійського походження – Г.А.), афроамериканець, сенатор від Південної Кароліни Том Скотт, і думав: Ось воно, майбутнє Республіканської партії. Хто б міг подумати ще 5 років тому, що за номінацію від Республіканської партії змагатимуться два латиноамериканця? (Марко Рубіо і Тед Круз кубинського походження – Г.А.)».

Новим обличчям Республіканської партії є і кандидат в делегати від губернатора штату Огайо Джона Кейсика Джон Торрес, молодий і усміхнений працівник Торгової асоціації. «Я сам з Огайо, - пояснює він «Голосу Америки». – Не так давно переїхав в Округ Колумбія. Кейсик зробив багато доброго в Огайо, людям він там дуже подобається. Було б здорово, якщо б він став нашим президентом». Торрес вважає, що в Кейсика є шанси, якщо він виграє в Огайо, де вибори пройдуть в наступний вівторок.

Якщо Трамп не набере 1237 делегатів під час праймеріз, що зробить його переможцем автоматично, то матиме місце так званий «змагальний з’їзд». Там вже рішення, хто стане номінантом від Республіканської партії, буде прийматися голосуванням самих делегатів, невеликому відсотку з яких, за правилами, буде дозволено змінити кандидата, якого вони представляють. Якщо різниця між кандидатами не велика, і обидва чи троє виграють більшість в як мінімум 8 штатах, номінантом від партії може стати кандидат, який перед початком з’їзду знаходився на другому та навіть третьому місці за кількістю делегатів.

Проголосувати прийшов! Це моє конституційне право. Я так впливаю на політику
Нейт Коутс

Висока ймовірність того, що ця з’їзд може стати історичним, коли делегати будуть не просто ритуально піднімати таблички з іменами їхніх кандидатів, а власне вирішувати, хто змагатиметься за президентську посаду, - основна причина бажаючих стати делегатами потрапити до Клівленду.

Одного з них, від Дональда Трампа, зустрічаю в готельному барі. Омар Хафез працює у сфері зав’язків з громадськістю, і це його перший досвід у виборчій кампанії. У нього оригінальне походження як для прихильника Трампа: його батько єгиптянин, а мати – з Аргентини.

Від того, хто стане наступним президентом США, залежить майбутнє України
Микола Воробйов

«Отже, згідно з висловлюваннями вашого кандидата, Ви є одночасно і ґвалтівником, і терористом. Чому Трамп?» - запитую Хафеза.

Він сміється і відповідає: «Я балотуються в делегати від Дональда Трампа, тому що поділяю його бачення того, якою може бути Америка - якою вона була раніше, але вже припинила бути. І найголовніше, на відміну від інших кандидатів, він може втілити це бачення у життя».

Зустрічаю на виборчій дільниці і українця. Політолог Микола Воробйов працює волонтером в Республіканській партії Округу Колумбія. В його обов’язки під час цієї конвенції входить реєструвати та допомагати пресі. Каже, що він єдиний громадянин України, хто є безпосередньо залученим до американських партійних виборів. «Для українців дуже важливо не лише слідкувати за цими виборами, але і бути волонтером, долучатися до виборчої кампанії, бо саме від того, хто стане наступним президентом США, залежить майбутнє України», - каже він.

Дільниця в готелі мала закритися о 4-ій годині, але на той час все ще стояла величезна черга. В результаті її роботу продовжили ще на три години. А вже з настанням сутінок прийшли голосувати вашингтонські ортодоксальні євреї, які виконали свій громадянський обов’язок, не порушуючи шабату.

Дивіться також: Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США

Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Всі новини дня

«Немає сенсу укладати фальшивий мир з Росією» – Блінкен

Президент Франції Еммануель Макрон під час державного обіду з держсекретарем Ентоні Блінкеним (праворуч) у четвер, 1 грудня 2022 року. Вашингтоні, США. Жаклін Мартін/через REUTERS/

США мають прямий контакт з Москвою, але він використовується тільки для запобігання серйозним загрозам, бо президент Росії Володимир Путін не готовий до переговорів, вважає державний Секретар Ентоні Блінкен.

В інтерв’ю французькому телеканалу France 2 він заявив, що Вашингтон і Москва мають прямі контакти, які використовуються у разі серйозних загроз, зокрема, коли були побоювання, що Росія застосує ядерну зброю.

«Наприклад, був контакт з Росією, тому що було побоювання, що вони можуть застосувати ядерну зброю, що було б катастрофою», – сказав Блінкен.

Відповідаючи на запитання журналіста Томаса Сотто про те, чи це були реальні побоювання, Блінкен відповів, що у США «не бачили конкретного руху з цього приводу, але все одно є страх надзвичайної ситуації».

Попри ці контакти, за словами Блінкена, США та Росія не ведуть переговори щодо війни в Україні, бо це рішення - за Україною, і як наголошує державний секретар, президент України Володимир Зеленський, «чітко дав зрозуміти, що в кінці будуть потрібні переговори, дипломатія».

Як каже Блінкен, час для прямої розмови настав би, «якби ми побачили, що Путін серйозно ставився до дипломатії та діалогу». Але поки що російська сторона не проявляє готовності до переговорів, сказав Блінкен.

«Що зараз робить Путін? Хоча він іноді каже, що готовий до дипломатії, він атакує цивільну інфраструктуру в Україні, – каже Блінкен. – Проблема в тому, що він робить навпаки. Зараз він підбурює до ескалації ситуації».

За словами Блінкена, США хочуть уникнути розширення конфлікту.

«Ми не хочемо війни з Росією. Ми не хочемо третьої світової війни», – каже Блінкен. Але з іншого боку, він додає, що «мир має бути не тільки на папері».

«Потрібен мир, але він має бути справедливим, відповідно до принципів статуту ООН. І він має бути стійким, тому що в певному сенсі немає сенсу укладати фальшивий мир, який дуже швидко буде відкинутий і Росія знову вступить у війну», – вважає Блінкен.

Він переконаний, що слід уникати думки, що цей конфлікт можна заморозити, бо «Росія в цьому контексті ніколи не буде вести переговори про захоплені силою території, і про самі території має домовлятися лише Україна.

Говорячи про майбутнє Росії, Блінкен сказав, що не так важливо, хто буде на чолі країни, як те, якої політики буде дотримуватися Росія.

Блінкен нагадав слова прехидента Джо Байдена, який сказав, що «президент Путін дуже сильно прорахувався щодо України».

«Усе, чого він намагався уникнути, він прискорив. На Заході ми не розділені. Навпаки, ми єдині та єдині. Україна єдина як ніколи. Те, що ми бачимо в Росії, є катастрофою для Росії. Понад мільйон росіян виїхали. Це може бути добре для Путіна, тому що саме люди можуть бути проти нього, але це катастрофічно для Росії», – сказав Блінкен, якого цитує прес-служба Державного департаменту.

Інтерв’ю для французького телеканалу France 2 було записано французькою мовою і відбувалося на тлі державного війзиту президента Франції Еммануеля Макрона до Вашингтона.

Як писав «Голос Америки», під час двосторонньої зустрічі в Білому домі з президентом Макроном у четвер, президент США на спільній прес-конференції заявив, що російських президент Путін може завершити війну «забравши свої війська з України», однак Путін не виявляє готовності шукати шляхів до миру. "

Макрон заявив, що тривалий мир можливий лише, якщо міжнародна спільнота поважатиме умови українців, бо лише вони можуть визначити умови такого миру.

Дивіться також:

Державний візит Еммануеля Макрона до Вашингтона. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Країни ЄС підтримали обмеження на російську нафту на рівні $60 за барель

Архівне фото: танкер в російському порту, 2009 рік

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що країни ЄС погодились обмежити ціну на російську нафту на рівні 60 доларів з барель.

У відеозверненні в соцмережах посадовиця відзначила, що такий крок зміцнить дію санкцій, зменшить російські надходження, а також "дозволить стабілізувати енергоринки", бо європейські оператори зможуть доставляти "певні обсяги російської нафти третім країнам, якщо вони продаються за ціною нижче обмеження".

Reuters повідомив, що посол Польщі в ЄС Анджей Садош у п'ятницю заявив, що Польща погодилася з домовленістю Європейського Союзу обмежити ціну на російську нафту, доставлену морем, на рівні 60 доларів за барель.

Варшава відмовлялася від схвалення угоди, щоб вивчити механізм коригування, щоб ліміт був нижчим за ринкову ціну. Польща виступала за те, щоб ліміт був якомога нижчим, щоб скоротити доходи Росії та обмежити здатність Москви фінансувати війну в Україні

Садос сказав, що механізм в остаточній угоді буде підтримувати максимальну ціну щонайменше на 5% нижче ринкової.

Обмеження ціни, ідея “Групи семи”(G7), що має на меті зменшити дохід Росії від продажу нафти, одночасно запобігаючи стрибку світових цін на нафту після того, як 5 грудня набуде чинності ембарго ЄС на російську нафту.

Після схвалення Польщею в п'ятницю ЄС розпочав процедуру письмового оформлення домовленості всіма 27 країнами ЄС, щоб офіційно дати зелене світло угоді, деталі якої будуть опубліковані в юридичному журналі ЄС у неділю.

Встановлення цінової межі G7 дозволить країнам, що не входять до ЄС, продовжувати імпортувати російську нафту морським транспортом, але це заборонить судноплавним, страховим і перестраховим компаніям обробляти вантажі російської нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною меншою обмеження ціни.

Оскільки ключові світові судноплавні та страхові компанії розташовані в країнах Великої сімки, через обмеження ціни Москві буде дуже важко продавати свою нафту за вищою ціною.

Першою пропозицією G7 минулого тижня було обмеження ціни на рівні 65-70 доларів за барель без механізму коригування. Оскільки російська нафта Urals вже торгувалась дешевше, Польща, Литва та Естонія наполягали на зниженні ціни.

У п'ятницю вдень російська нафта марки Urals коштувала близько 67 доларів США за барель.

Країни ЄС протягом кількох днів узгоджували деталі, причому ці країни додавали умови до угоди, включаючи те, що обмеження ціни буде переглядатися в середині січня та кожні два місяці після цього, згідно з дипломатами та документом ЄС, який бачили Reuters у четвер.

У документі також зазначено, що 45-денний «перехідний період» застосовуватиметься до суден, що перевозять російську нафту завантажену до 5 грудня та розвантажену в кінцевому пункті призначення до 19 січня 2023 року.

В статті використано інформацію Reuters

Перевірки використання допомоги Україні «дадуть впевненість» у можливості продовжувати її надавати – сенатор США Портман

«Ми повинні мати підзвітність щодо допомоги. І я думаю, що ті з нас, хто підтримують Україну, повинні це підтримувати» – Портман у розмові з «Голосом Америки».

Адміністрація Джо Байдена сподівається, що протягом наступних двох тижнів Конгрес проголосує за надання додаткових коштів на підтримку України наступного року. У листі Білого дому до Конгресу адміністрація говорить, що «ми повинні продовжувати підтримувати народ України, який захищає свій суверенітет і рішуче стоїть перед обличчям жорстокої війни Росії». За словами адміністрації, потрібно інвестувати в найважливіші національні пріоритети до кінцевого терміну фінансування 16 грудня.

Чи знайде цей заклик підтримку з боку американських законодавців? Представниця демократів від штату Огайо, співголова Групи підтримки Україні в Конгресі США Марсі Каптур каже, що «оптимістично налаштована».

«Я маю надію, і ми маємо велику підтримку від обох партій. Конгрес Сполучених Штатів визнає, наскільки це важливо для перемоги України в майбутньому, тому я дуже оптимістично налаштована», – сказала Марсі Каптур у розмові з «Голосом Америки» у четвер, 1 грудня.

За її словами, зміни у складі обох палат Конгресу в результаті листопадових проміжних виборів, не вплинуть на підтримку, яку Україна отримує від США.

«Я думаю, що американський народ відданий. Але я думаю, що неможливо передбачити кінцеву дату. Я знаю, Україна відзначилася своїми бійцями тими, хто в армії, тими, хто воює у складі територіальної оборони», – сказала Каптур під час конференції, яку у Вашингтоні проводила Фундація США-Україна.

На думку Каптур, українці зараз «навчають світ, як свобода має перемогти тиранію».

«Вони платять за це велику ціну, і вони справді навчають світ. Тому коли вони переможуть, то стануть новим фундаментом для свободи у величезній частині світу. Там, де люди зможуть досягати поступу у своїх власних суспільствах, тому що Україна навчить їх цьому. Я налаштована оптимістично щодо майбутнього. Але прямо зараз ми маємо зберегти нашу рішучість як об’єднаний Захід, щоб допомогти Україні досягти перемоги, за яку бореться її народ».

Однак оглядачі передбачають, що додаткову підтримку Україні будуть активно обговорювати в новому складі Конгресу, що почне працювати в 2023 році. Зокрема лідер республіканців у Палаті представників, Кевін Маккарті, який сподівається отримати посаду спікера, заявив, що у питанні України він готовий працювати з демократами, але тільки якщо вони «бажають взяти наші витрати під контроль».

Сенатор-республіканець зі штату Огайо Роб Портман вважає, що власне перевірки та більша прозорість не завадять, а навпаки створять атмосферу довіри.

«Ми повинні мати підзвітність щодо допомоги. І я думаю, що ті з нас, хто підтримують Україну, повинні це підтримувати. Потрібна прозорість щодо того, куди йдуть гроші, як вони використовуються», – каже Портман у розмові з «Голосом Америки».

На його думку, перевірки не є способом уповільнити надання допомоги, насправді вони можуть спонукати США надавати більше, «знаючи, що допомога використовуватиметься розумно». Він додає, що важливість перевірок розуміють також і в українському уряді.

«Я знаю, що президент Зеленський і його посадовці добре розуміють, що потрібно мати прозорість, вони розуміють її важливість, тому вони залучили американську бухгалтерську фірму Deloitte, тому Світовий банк задіяний, тому ми запровадили моніторинг військового обладнання, щоб ми знали, куди воно йде», – каже Портман.

Сенатор, який бував в Україні після початку повномасштабного вторгнення, каже, що від американських військових у Польщі знає, що ведеться «безпрецедентний обсяг моніторингу, який вони проводять, щоб бути впевненими, що зброя потрапляє в потрібне місце в правильні руки».

«Тому я вважаю це доцільним зараз. Можливо, є способи, як ми можемо покращити цю перевірку, надати більше звітів до Конгресу та зробити процес більш прозорим, але це не має уповільнювати допомогу. Насправді це має дати нам впевненість у можливості продовжувати надавати допомогу, якої Україна зараз надзвичайно потребує не лише для того, щоб відбити російську агресію, але і для того, щоб надіслати сигнал усьому світу, що тиранія та авторитаризм не переможуть», – говорить сенатор Портман, який є співголовою та співзасновником Групи підтримки України в Сенаті та членом Комітету Сенату з міжнародних відносин.

15 листопада адміністрація Байдена направила до Конгресу на схвалення додаткове фінансування, де зокрема, Білий дім просить 37,7 мільярда доларів на підтримку України наступного року.

США надали Україні майже 66 мільярдів доларів з часу російського вторгнення, більша частина цієї суми передбачено на оборону.

Борреля зворушила розмова з українськими військовими

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель

Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель 2 грудня відвідав навчальний майданчик Місії ЄС з військової допомоги (EUMAM).

Ініціатива, яку ЄС затвердив ЄС в жовтні, розпочала роботу з 15 листопада і вже почала приймати українських військових для навчання за спеціалізованою програмою бойових інженерних військ та розмінування, повідомив посадовець. Загалом, навчання пройдуть 15 000 військових.

Боррель висловив вдячність Польщі за проведення навчань на своїй території, а також зворушення і захват від розмови з українськими військовими.

"Зворушений розмовою з військовими та сповнений захоплення їхньою хоробрістю та рішучістю, - написав посадовець в соцмедіа. - Слів і оплесків недостатньо. Ми маємо продовжувати надавати їм засоби для продовження боротьби проти РФ. І ми не припинятимемо це робити через #EUMAM і Європейський фонд миру".

Польща та Німеччина відіграють провідну роль у втіленні ініціативи. Цього тижня Норвегія оголосила, що виділяє 15 мільйонів доларів на підтримку EUMAM, а Швеція анонсувала намір приєднатись до ініціативи.

Другу за тиждень евакуацію провели в посольстві України в Іспанії

Фото 30 листопада: Поліція Іспанії поблизу посольства Україні в Мадриді REUTERS/Juan Medina

Посольство України в Іспанії отримало "закривавлений" пакунок на зразок тих, які раніше надійшли іншим українським дипломатичним установам. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко.

У дописі в соцмережі Ніколенко додав, що іспанська поліція оточила периметр посольства з міркувань безпеки. На місці вже працюють фахівці, проводяться слідчі дії, додав посадовець.

Поліція не виявила вибухівки в пакеті, повідомило Міністерство внутрішніх справ Іспанії, пишуть ЗМІ.

Все ж поліція провела евакуацію з будівлі посольства. Це вже друга евакуація будівлі за тиждень. 30 листопада співробітник українського посольства в Мадриді зазнав поранень в результаті вибуху, повідомили ЗМІ з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Іспанії. Ніколенко написав у мереж Facebook, що поранено коменданта, який оглядав конверт, що надійшов на адресу посольства. Конверт вибухнув у нього в руках, написав Ніколенко.

Пакет, що надійшов до посольства в п'ятницю, може бути пов'язаний з іншими пакетами, які українські диппредставництва отримували останнім часом, йдеться в заяві іспанського відомства, яку наводять ЗМІ: "Той факт, що поштова марка не з Іспанії, а також його характеристики, може означати, що він [пакет] пов'язаний з іншими пакетами, перехопленими в інших посольствах та консульствах України в різних країнах Європи".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав події "кампанією терору та залякування посольств і консульств України" і перевів диппредставництва до режиму посилених заходів безпеки, повідомив Ніколенко в дописі від 2 грудня.

Ніколенко також написав, що "після теракту в Іспанії до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Австрії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин. Самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах ... Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося".

Більше

XS
SM
MD
LG