Спеціальні потреби

Азербайджан в односторонньому порядку припиняє вогонь у Нагірному Карабасі


В результаті запеклий боїв в суботу та неділю загинуло понад 30 військових, є жертви серед мирного населення.

У неділю Азербайджан оголосив про одностороннє припинення вогню в Нагірному Карабасі, звинувативши водночас Вірменію у порушенні норм міжнародного права. На засіданні Ради Безпеки Азербайджану президент країни Ільхам Алієв заявив:

«Вірменія порушила всі норми міжнародного права. Ми наполягаємо на своїй принциповій позиції. Водночас, ми дотримуємось режиму припинення вогню і спробуємо вирішити конфлікт мирно. Втім, ми маємо намір посилити нашу армію»

В суботу та неділю в регіоні внаслідок боїв загинуло понад 30 солдат по обидві сторони лінії зіткнення. Є жертви серед мирного населення. Нинішній спалах насильства в Нагірному Карабасі є найсерйознішим з 1994 року, коли між двома країнами завершилася війна за цю територію, яка є частиною Азербайджану, але залишається під контролем вірменських сил.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у неділю, що буде «до кінця» підтримувати Азербайджан в його суперечці з Вірменією. Турецький лідер так відповів на питання азербайджанського журналіста в ході візиту в США.
Туреччина закрила кордон з Вірменією в 1993 році. Між двома країнами зберігається розлад, який сягає корінням часів Першої світової війни. Тоді, як стверджує Вірменія, півтора мільйона вірмен загинули в результаті геноциду. Туреччина вважає цю цифру завищеною і заперечує геноцид.

В суботу Держсекретар США Джон Керрі закликав сторони конфлікту негайно приступити до переговорів під егідою Мінської групи ОБСЄ. «США рішуче засуджують масштабні порушення припинення вогню вздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі, які призвели до людських жертв, в тому числі серед мирного населення», - заявив в суботу держсекретар США Джон Керрі.


Глава американської дипломатії висловив співчуття сім'ям загиблих і закликав сторони конфлікту «проявляти стриманість, уникати подальшої ескалації і дотримуватися режиму припинення вогню». «Ми ще раз підкреслюємо, що військового розв'язання конфлікту не існує, - підкреслив держсекретар. - Як країна-співголова, Сполучені Штати твердо віддані роботі зі сторонами заради досягнення тривалого миру шляхом переговорів».

Сторони відокремлені один від одного демілітаризованою зоною, але кожна з них звинувачує іншу в численних порушеннях режиму припинення вогню.

XS
SM
MD
LG