Спеціальні потреби

США та Німеччина об’єднають сили для реалізації Мінська - Анґела Меркель


Санкції проти Росії будуть скасовані, коли Москва повністю виконає свої зобов’язання відповідно до Мінських угод - президент США Барак Обама.

Ситуація в Сирії та в Україні стали провідними темами переговорів президента Барака Обами з німецьким канцлером Анґелою Меркель у Ганновері. Обама подякував керівникам Німеччини та Франції за зусилля в Мінському процесі та застеріг Росію про відповідальність. Меркель висловила стурбованість тим, що на сході України не дотримуються перемир’я.

«Ми обговорили питання, яке нас непокоїть, в якому також беруть участь Сполучені Штати в рамках Нормандського формату, а саме – вирішення кризи в Україні. Ми підтримуємо Мінські угоди і наголошуємо на потребі якнайшвидшого їх втілення. Ми об’єднаємо зусилля у процесі переговорів з українською стороною, але також, найголовніше – з Росією. На жаль, перемир’я досі дуже нетривке і нам треба просуватися з політичним процесом. Ми це обговорили дуже детально», - заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель

«Ми продовжує збільшувати, на ротаційній основі, присутність НАТО у Східній Європі, в тому числі Балтійських країнах. Як я сказав ще на початку свого президентства, ми маємо обов’язок захистити кожного члена НАТО, і ми це зробимо. Також, ми вітаємо формування нового уряду в Україні, який ми закликаємо продовжувати політичні, економічні та енергетичні реформи, що принесе поступ українському народу.

«Канцлер Меркель разом з президентом Олландом невтомно шукають тривале мирне розв’язання конфлікту на сході Україні. Ми вважаємо, що усі сторони повинні виконувати взяті на себе зобов’язання, а санкції стосовно Росії можуть і повинні бути скасовані лише тоді, коли Москва повністю виконає свої зобов’язання відповідно до Мінських угод», - сказав президент США Барак Обама.

Ми об’єднаємо зусилля у процесі переговорів з українською стороною, але також, найголовніше – з Росією
Анґела Меркель

Лідери двох країн обговорили широке коло питань - від ситуації у світовій економіці до боротьби з тероризмом і трансатлантичної безпеки. Меркель вітала Обаму на офіційній церемонії в величному палаці Херренхаузен - колишній літній резиденції королів Ганновера. Зустріч Меркель і Обами поклала початок дводенному візиту американського президента до Німеччини, в ході якого лідери двох країн також проведуть переговори з колегами з Великобританії, Франції та Італії.

Після виступу перед журналістами Обама і Меркель офіційно відкривають Ганноверського ярмарку (Hannover Messe), яка вважається найбільшою в світі промислової виставкою. Організатори ярмарку очікують, що в ній візьмуть участь 6 500 компаній, і що її відвідають понад 200 тисяч осіб з 70 країн.Представники Білого дому повідомили, що спільне відкриття ярмарку свідчить про важливість співпраці США і Німеччини з багатьох питань, включаючи торгівлю та комерцію.

Лідери двох країн сподіваються на розширення підтримки Трансатлантичної торгово-інвестиційного партнерства (ТТІП) - Угоди про вільну торгівлю між США і ЄС, яка знаходиться на стадії переговорів.

Уряд Німеччини виступає в підтримку ТТІП, відзначаючи, що воно дасть поштовх зростанню світової економіки і дасть малому та середньому бізнесу більше можливостей для конкуренції на світовому ринку при одночасному зниженні бюрократіі.

Ми вітаємо формування нового уряду в Україні, який ми закликаємо продовжувати політичні, економічні та енергетичні реформи, що принесе поступ українському народу
Барак Обама

Лідери двох країн обговорюють широке коло питань - від ситуації у світовій економіці до боротьби з тероризмом і трансатлантичної безпеки.

Порядок денний також включає такі питання, як боротьба коаліції з «Ісламським державою» і співпрацю в боротьбі з тероризмом на тлі недавніх терактів в Брюсселі і Парижі. «Ми будемо обговорювати і активізацію трансатлантичного співробітництва, і ті заходи, які європейці можуть прийняти самостійно для більш ефективної інтеграції різних відомств як всередині своїх країн, так і на міждержавному рівні», - заявив старший директор Білого дому у справах Європи Чарльз Капчан.

Обама, Меркель і їх колеги з Великобританії, Франції та Італії проводять переговори напередодні саміту НАТО, який пройде в липні в Варшаві.

«Президент буде обговорювати порядок денний в рамках підготовки до цього саміту і важливість того, щоб НАТО відповідало на стоять перед альянсом виклики - як на східному, так і на південному фланзі», - сказав Капчан.

У понеділок, на завершення свого візиту, Обама виступить з промовою, в якій викладе своє бачення майбутнього відносин між США і Європою.

Дивіться також: У Сенаті США знову заговорили про Україну і постачання їй зброї

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG