Спеціальні потреби

Іспанія обирала в неділю новий парламент


Другі за останні півроку вибори – спроба вивести країну з глухого кута

Не встигла Європа отямитися від шоку після рішення Великої Британії покинути Європейський Союз, як про себе їй нагадала ще одна політична криза. Цього разу – іспанська. У неділю вдруге за останні півроку на дострокових виборах іспанці обирали Генеральні кортеси. Саме так в цій країні називається двопалатний парламент. Попередній королю Іспанії Феліпе VI довелося розпустити цьогоріч у травні, після того, як обрані іспанцями парламентарі, не змогли домовитися про кандидатуру нового прем’єр-міністра. Втім, прогнози аналітиків для іспанців невтішні – вони переконані ці вибори, на жаль, не здатні вивести країну з політичного глухого кута.

Саме тому, сьогодні від іспанців не очікували високої явки. Загальний настрій у країні – розчарування. Зневірені виборці не чекають, що їхні голоси принесуть позитивні зміни.

До того ж, ці вибори відбуваються всього за кілька днів після рішення громадян Великої Британії залишити ЄС. «Брекзіт», на думку оглядачів, негативно вплине на іспанську економіку й, зокрема, на туристичну галузь. Адже, радше за все, громадяни Великобританії стануть в рази менше мандрувати на іспанські курорти. Все це на тлі страшного безробіття й політичної кризи в країні не вселяє оптимізму.

«Думаю, що все знову буде повторюватись по колу. Але хочу, щоб нас не чекало ще шість місяців невизначеності, – зізнається мешканка Мадриду Ізабель Ґонзалес. – Я хочу, щоб уряд був сформований»

Знаходилися серед виборців і затяті оптимісти, як наприклад, Енріке Лопез із того ж Мадриду.

«Ми всі сподіваємося, що як буде уряд, то може будуть і якісь позитивні зміни», – заявив він, прямуючи на виборчу дільницю.

На місця в парламенті претендують консервативна Народна партія, блок «Разом ми можемо», Іспанська соціалістична робітнича партія (ІСРП) і центристська партія «Громадяни».

Цікаво, що лідеру Народної партії Маріано Рахою, який також є чинним прем’єр-міністром країни, вихід Великобританії з ЄС дав привід нагадати іспанцям: попри розчарування нинішнім станом країни – інколи поміркована політика – краще за радикальні зміни.

«Якщо вам хочеться об’єднаної країни, а не радикальної Іспанії. Подумайте над цим і проголосуйте за ту силу, яка принесе безпеку», – порадив Рахой.

В цій заяві Маріно Рахоя, яку він зробив у переддень виборів відчувається завуальований натяк на партію «Разом ми можемо», що об’єднала в собі молоду ліву партію «Можемо!» й комуністів.

«Разом ми можемо» вимагає термінових і докорінних змін у країні. Більше того, за попередніми прогнозами, на сьогоднішніх виборах вона може зайняти друге місце.

«Я думаю, що ми спостерігаємо формування нової партійної систем в Іспанії. Після цих виборів країну чекає нове об’єднання й зміни. Ці вибори можуть навіть змінити напрямок, у якому рухається Іспанія», – сказав у день виборів лідер партії «Разом ми можемо» Пабло Іґлесіас.

Згідно з прогнозами, «Разом ми можемо», за кількістю голосів, здатна випередити навіть Іспанську соціалістичну робітничу партію і потенційно сформувати з тією широку коаліцію. А це значить, що тоді і політичному впливу нинішнього прем’єр-міністра країни, і його закликам до поміркованої політики може прийти край.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

XS
SM
MD
LG