Спеціальні потреби

Непопулярністю Клінтон та Трампа намагаються скористатися треті партії


Непопулярністю Клінтон та Трампа намагаються скористатися інші партії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Непопулярністю Клінтон та Трампа намагаються скористатися інші партії. Відео

Відповідно до останніх опитувань каналу АБС та видання The Washington Post, кандидат від демократів на 8 відсотків випереджає номінанта республіканців. Найбільше підтримки Клінтон додалося від жіночого електорату, кажуть соціологи. Що не може не тішити Демократичну партію. Останніми роками на вибори приходить більше жінок, аніж чоловіків. Дональд Трамп намагається залишити важкий тиждень позаду і переконує всіх і себе самого, що йому вдасться перемогти. Трамп запустив нову серію атак на Клінтон: «Нестабільна Гілларі Клінтон, і ви бачили, в її мозку коротке замикання”.

Дональд цитує Гілларі, яка саме так пояснила чому говорила неправду щодо приватного імейл сервера.

Дональд Трамп читав свої завчасно підготовлені заяви з листочка, відійшовши від тактики експромтів, що принесла йому як популярність, так і проблеми. Саме словами з листочка він протягнув люльку миру верхівці Республіканської партії: “Я підтримую нашого спікера Палати представників Пола Раяна”.

Кілька днів тому Трамп розлютив партійних босів та активістів партії. Він відмовився підтримати спікера Палати представників, республіканця Раяна на перевиборах у Конгрес, ймовірно відплативши за те, що той довго зволікав з підтримкою Трампа.

Соціологічні опитування свідчать, що і республіканець Дональд Трамп, і демократка Гілларі Клінтон є непопулярними кандидатами. Більше виборців їм недовіряють, ніж довіряють. Цим намагаються скористатися інші партії – лібертаріанці та зелені.

Під час спілкування з виборцями на каналі CNN, кандидати від Лібертаріанської партії колишні губернатори штату Нью-Мексико Ґарі Джонсон та штату Масачусетс Вільям Велд представили себе як силу, яка здатна подолати партійні проблеми Вашингтона. Лібертаріанці є близькими до Республіканської партії. Вони виступають за якнайменше втручання уряду у життя людей, зменшення податків та спрощення дозвільної системи. А в міжнародній політиці – пропагують невтручання.

«Ми лібертаріанці. Ми соціальні агностики. Ми сповідуємо соціальну толерантність. Ніхто не має насаджувати свою волю на інших”, - каже лідер Лібертаріанської партії, кандидат в президенти США Ґарі Джонсон.

Свій партійний з’їзд на тижні провела ще один претендент на роль національної – Партія зелених. Кандидат від зелених Джіл Стайн бачить політичний шанс у теперішній кризі основних партій: “Ми бачимо як картковий будинок Вашингтона розвалюється. Республіканці підтримують Гілларі Клінтон. Прогресивні виборці залишають Демократичну партію”.

Зелені виступають за соціально-справедливу державну політику з акцентом на екологічно сприятливу економічну модель розвитку.

На цей час лібертаріанці мають 12 відсотків підтримки, зелені – менше 5. Але якщо їхні рейтинги піднімуться до 15 відсотків, їх кандидати будуть включені до президентських дебатів восени. Це дасть партіям національне покриття у ЗМІ, і, можливо, зробить лідера однієї з них реальним претендентом на президентську посаду.

XS
SM
MD
LG