Спеціальні потреби

«Вкрай вразливими» для кібератак назвали виборчі системи у США експерти


В останні місяці експерти з безпеки неодноразово піднімали тривогу з приводу стану систем по забезпеченню виборів в США, стверджуючи, що вони «вкрай вразливі» для кібератак. До виборів залишилося зовсім небагато часу, а деякі аналітики попереджають, що навіть не дуже вправні хакери можуть внести хаос в процедуру підбиття підсумків голосування.

Вибори в США проводяться 50 штатами і Округом Колумбія самостійно. Державні секретарі штатів - як республіканці, так і демократи - наполягають на тому, що їх виборчі системи захищені і знаходяться в безпеці.

З аналогічною заявою нещодавно виступив голова Комісії зі сприяння в проведенні виборів Томас Хікс, який заявив членам Палати представників, що «не існує загальнонаціональної системи, в яку може проникнути хакер або зловмисник з метою вплинути на американські вибори в цілому». Однак багато дослідників в сфері кібербезпеки не поділяють точку зору Хікса. «Я дуже стурбований, - підкреслює директор Центру «Комп'ютерна безпека і суспільство» в Мічиганському університеті Дж. Алекс Хальдерман. - Ми стикаємося з досить серйозними загрозами, коли справа доходить до безпеки і виборів. Я турбуюся, що незабаром на виборах ми побачимо реальні атаки, спрямовані на те, щоб зірвати вибори або, можливо, спробувати змінити результати голосування».

Хальдерман заявив кореспонденту «Голосу Америки», що протягом приблизно десяти останніх років з'явилися надзвичайно вправні гравці загальнонаціонального рівня, можливості яких перевершують можливості багатьох державних службовців - як на рівні штатів, так і на місцевому рівні - тобто можливості тих, хто несе пряму відповідальність за проведення виборів. «Вибори не так вже привабливі, - констатує Хальдерман. - Ми не хочемо виділяти гроші на технічне оснащення передвиборчого процесу. Придбання нового обладнання для голосування видається надмірністю. Нам потрібно захищене обладнання, потрібні системи, здатні протистояти атакам з боку інших країн. Але все це коштує грошей ».

Хальдерман сподівається, що залучення уваги до уразливості систем для голосування спонукає влади штатів виділити кошти на кібербезпеку до виборів 2020 року. Що стосується виборів в цьому році, то, як вважає експерт, тут займатися підвищенням безпеки вже занадто пізно, і це може породити сумніви в результатах. «Я сподіваюся лише на те, що на цих виборах різниця в результатах між кандидатами буде відчутною», - підкреслює аналітик.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG