Спеціальні потреби

Моґеріні скликала в неділю незплановану нараду в Брюсселі в світлі перемоги Дональда Трампа


Комісар з питань закордонної політики ЄС Федеріка Моґеріні скликала в неділю термінову нараду в Брюсселі, на якій серед іншого будуть обговорюватися питання відносин Вашингтону з ЄС у світлі обрання Дональда Трампа 45-им президентом США. Французький та британський міністри закордонних справ не братимуть участі на цій зустрічі.

Прес-секретар Бориса Джонсона повідомив, що міністр натомість візьме участь у плановій зустрічі Ради ЄС із закордонних справ у понеділок. «Ми не бачимо необхідності для додаткових обговорень у неділю, оскільки США мають сталу традицію виборчого процесу. Мав місце прояв демократії, нині почався процес переходу влади, ми працюватимемо з поточної та майбутньою адміністрацією для того, щоб забезпечити найкращі наслідки для Великобританії», - сказав прес-секретар.

Після своєї перемоги Дональд Трамп мав розмову з британським прем’єр-міністром Терезою Мей. Прес-служба Мей повідомила, що відносини між Лондоном та Вашингтоном є «дуже важливими та особливими, і що їх розвиток стане пріоритетом для обох сторін».

Тим часом, як повідомляє французьке агентство новин, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро не приїде на недільну зустріч «з причин порядку денного». Натомість Францію та Великобританію на недільних нарадах представлятимуть їх посли в ЄС.

В понеділок, під час запланованої зустрічі Ради ЄС із закордонних справ міністри обговорюватимуть плани посилення співпраці в галузі оборони – крок, який довгий час блокувала Великобританія – в тому числі пропозицію розміщення європейської військової штаб-квартири.

Перемога Дональда Трампа на виборах у США викликала занепокоєння кількох європейських лідерів. Так, в пятницю Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Дональд Трамп становить ризик відносинам між ЄС та США. «Я боюся, що ми втратимо два роки, поки пан Трамп буде подорожувати світом, який він не знає», - сказав Юнкер, посилаючись на відсутність у Трампа чітких пріоритетів зовнішньої політики, що викликає запитання у більшості країн світу. Під час своєї виборчої кампанії, кандидат Трамп схвально говорив про Путіна, ставив під сумнів принцип колективної оборони НАТО та критикував політику відкритих кордонів для іммігрантів, яку впроваджують деякі європейські країни. У середу Юнкер та Президент Європейської комісії Дональд Туск запросили новообраного президента США взяти участь у саміті ЄС-США для обговорення низки питань, у тому числі тероризм та конфлікт в Україні.

XS
SM
MD
LG