Спеціальні потреби

Президент Дональд Трамп запевнив ЦРУ у своїй підтримці


Президент Дональд Трамп під час свого виступу у штаб-квартирі ЦРУ у суботу запевнив розвідку : «Дуже, дуже мало людей можуть виконувати вашу роботу Я хочу, щоб ви знали - я вас дуже підтримую». «Я знаю, можливо, іноді ви не мали необхідну підтримку, тепер ви отримаєте багато підтримки. Можливо, ви скажете – будь-ласка не давайте нам стільки підтримки», - пожартував під час звернення до близько 400 службовців ЦРУ 45-й президент.

Новообраний президент перед інавгурацією неодноразово критикував розвідку за їх розслідування російських хакерських атак на США. Аналітики кажуть, мета візиту президента до ЦРУ - полагодити стосунки з розвідувальною спільнотою, а також зустрітися з керівниками Управління. «Це свого роду пальмова гілка для розвідувальної спільноти», - говорить Акі Перітц, колишній аналітик ЦРУ з питань контр-тероризму. «Службовці ЦРУ – всі дуже розумні люди, вони професіонали, вони добре освічені. Одна підбадьорююча промова не заспокоїть їхні великі тривоги, які вони мають по відношенню до нинішнього президента», - говорить Перітц.

Президент Трамп у своєму зверненні жодного разу не згадав Росію. Він пообіцяв боротися з ІДІЛ, а також звинуватив ЗМІ у провокуванні сварки між ним та розвідувальними агентствами. «Я в стані війни зі ЗМІ. Вони найбільш нечесні люди на планеті. Вони представили все так, ніби я ворогую з розвідкою», - сказав президент. Він також розкритикував ЗМІ за те, що вони показали зображення порожньої Капітолійської галявини в день інавгурації, заявивши, що натовп насправді «простягнувся аж до Вашингтонського Монументу».

Пізніше, новий прес-секретар Білого дому під час свого першого діалогу із ЗМІ різко дорікнув медіа за недооцінку присутніх на інавгурації: "Ці спроби зменшити ентузіазм інавгурації ганебні і не правильні."

Перегорнути сторінку і почати взаємовідносини із пресою з чистої сторінки - ані президенту, ані його адміністрації поки що так і не вдалося. Проте перед Дональдом Трампом поки що стоїть серйозніше завдання – налагодити контакт із Центральним управлінням розвідки.

XS
SM
MD
LG