Актуально
Законопроект про російські санкції – вираз недовіри Білому дому - Пайфер
Законопроект, який обмежує дії Білого дому відносно Росії, не лише має шанси бути підтриманим в Палаті представників, а і набрати достатню кількість голосів, щоб подолати президентське вето, вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.
На вівторок заплановано винесення на розгляд Палати представників проект закону «Про протидію ворогам Америки шляхом санкцій», в який входять додаткові санкції проти Ірану, Росії та Північної Кореї. Це стало результатом домовленості між республіканцями та демократами в Палаті представників.
Проект закону є фактично виразом недовіри до Білого дому з боку Конгресу. Законодавці не вірять, що адміністрація буде проводити послідовну політику відносно Росії, залишить санкції та покарає Москву за втручання в американські вибори та вторгнення в Україну, зауважує експерт Інституту Брукінґса Стівен Пайфер.
Місяць тому версію цього законопроекту підтримав Сенат: 98 голосів ЗА і 2 ПРОТИ.
«Законопроект, який був підтриманий такою великою більшістю в Сенаті, показує брак довіри як сенаторів- республіканців, так і демократів до подальших дій Трампа відносно російських санкцій. Припускаю, якщо законопроект буде винесений на голосування в Палаті представників, його теж підтримає переважаюча більшість. І це поставить президента Трампа перед дуже складним вибором: якщо він захоче накласти на цей законопроект вето, він опиниться перед перспективою того, що це вето буде подолано. А це - політична поразка», - говорить Пайфер.
У законопрооекті чітко вказується, якщо президент захоче змінити політику відносно Росії, скасувати чи пом’якшити санкції, він має надати законодавцям про це звіт, а потім терміном до місяця чекати на відповідь. Документ також узаконює (кодифікує) попередньо запроваджені президентськими указами санкції проти Росії і передбачає введення нових обмежувальних заходів проти Москви.
Президент Трамп та представники його адміністрації запевняли, що економічні санкції щодо Росії зберігатимуться допоки конфлікти в Україні та Сирії не будуть розв’язані в такий спосіб, що «задовольнить США і їх союзників».
Утім, нові подробиці розслідування втручання росіян у вибори, які зачіпають родину президента, а також необережні вислови та дії самого американського лідера, як от розмова без свідків із Путіним у Гамбурзі 7 липня, пришвидшують прийняття цього законопроекту, говорить Пайфер.
«Ідеально для Білого дому було б знайти шлях – і не знаю, як вони це вже можуть зробити – переконати Конгрес, що Білий дім буде продовжуватиме санкції», - говорить він.
Державний секретар США Рекс Тіллерсон висловлювався проти цього законопроекту, кажучи, що він зробить політику США відносно Росію менш гнучкою. Пайфер з ним погоджується:
«Я побоююсь, що як тільки санкції стануть законом, вони матимуть трохи менший вплив на дії росіян, тому що вони розуміють: оскільки Конгрес запровадив санкції, то і зняти їх може тільки Конгрес. А зробити це дуже важко, навіть якщо росіяни зробілять ті кроки, які від них вимагаються. Перевагою санкцій, які встановлюються указом президента, є те, що президент може указом же їх і зняти. Утім, враховуючи, що на Капітолійському пагорбі так мало довіри, що президент буде продовжувати санкції, я думаю, що голосування відбудеться і законопроект буде прийнятий».
Новий прес секретар президента Сара Гаккабі Сандерс сказала в неділю в інтерв'ю американським каналам: "Білий дім підтримує законопроект у теперішньому вигляді та продовжить працювати з Палатою представників та Сенатом, щоб запровадити ці жорсткі санкції. Допоки не буде розв’язана ситуація в Україні. І вона, очевидно, не розв’язана зараз». У той же час новопризначений директор з комунікацій Білого Дому Ентоні Скарамучі сказав - президент прийме рішення дуже скоро.
Чимало конгресменів-демократів вже публічно заявили про свою готовність підтримати законопроект. Утім, той факт, що до іранського законопроекту, який вже містив російські санкції, були додані ще і обмежувальні дії відносно Північної Кореї, може спричинити процедурну затримку в Сенаті – зокрема про це заявила лідер демократів у Палаті представників Ненсі Пелосі.
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум