Спеціальні потреби

Актуально

В Парижі відзначають століття закінчення Першої світової війни

В неділю, об 11 годині одинадцятого дня одинадцятого місяця, рівно через 100 років після припинення бойових дій Першої світової війни, лідери близько 70 країн зібралися біля Тріумфальної арки, щоб вшанувати пам'ять мільйонів людей, загиблих в ході війни. Участь у меморіальних заходах приймають зокрема президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент США Дональд Трамп, президент України Петро Порошенко, президент Росії Володимир Путін та глави інших держав.

Президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін прибули останніми. Вони потиснули один одному руки, і коли Трамп запитав Путіна, як у нього справи, він підняв великий палець вгору.

Стоячи біля Могили невідомого солдата, президент Франції Еммануель Макрон запалив вічний вогонь, який запалюється щовечора, біля меморіалу, на якому викарбовано напис: «Тут лежить французький солдат, який загинув за країну».

У своєму зверненні Макрон говорив про людські жертви, понесені 100 років тому за чотири роки кровопролиття в Європі. «Патріотизм є повною протилежністю націоналізму, - заявив Макрон. - Націоналізм - це зрада патріотизму».

«Старі демони знову пробуджуються, готові сіяти хаос і смерть, - попередив він. - Історія іноді загрожує повторити трагічні шаблони і підірвати спадщину миру, який, як ми думали, ми скріпили кров'ю наших предків».

Пізніше в неділю Макрон проводить Форум миру, який, за словами канцлера Німеччини Анґели Меркель, покликаний продемонструвати прагнення «зробити все можливе, щоб встановити більш мирний порядок на планеті, хоча ми розуміємо, що перед нами ще багато роботи».

Президент Дональд Трамп не братиме участі в форумі, в той час як, Путін, як очікується, прибуде на цей захід.

Частиною меморіальної недільної церемонії стали виступи відомого віолончеліста Йо Йо Ма, співачки Анжеліки Кіджо з африканського Беніну і горністів, який сповістили про закінчення хвилини мовчання.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG