Спеціальні потреби

Генсек ООН назвав військові дії в Ізраїлі та Секторі Газа «абсолютно жахливими»


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи в Раді Безпеки ООН в неділю, назвав військові дії в Ізраїлі і секторі Газа «абсолютно жахливими» і закликав до негайного їх припинення.

Відкриваючи перше відкрите засідання Ради Безпеки щодо конфлікту, Гутерріш сказав, що ООН «активно працює з усіма сторонами з метою негайного припинення вогню», і закликав їх «дозволити посередницьким зусиллям активізуватися і домогтися успіху».

Число загиблих в Газі з початку зіткнень в понеділок досягла 181, включаючи 47 дітей, на тлі інтенсивних повітряних і артилерійських ударів Ізраїлю. В результаті ракетних ударів Гамасу і інших угрупувань бойовиків в Ізраїлі загинули десять осіб, включаючи двох дітей.

«Кожного разу, коли Ізраїль чує, як лідер іноземної країни говорить про їх право на захист, його це ще більше заохочує продовжувати вбивати цілі родини, коли вони сплять», - сказав на засіданні Ради Безпеки Міністр Закордонних справ Палестинської автономії Ріяд аль-Малікі.

Посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан сказав, що відповідь Ізраїлю на нерозбірливі атаки Гамасу чітко відповідають міжнародному праву, та що його країна здійснює «неймовірні кроки, щоб не допустити загибель цивільного населення».

Рада Безпеки ООН двічі за останній тиждень збиралася на закриті засідання в зв'язку із загостренням ситуації, але поки не погодила публічної заяви, оскільки США, рішучий союзник Ізраїлю, не вірять, що воно принесе користь, повідомили дипломати.

«ООН невпинно працює з усіма сторонами над відновленням спокою, - заявив Раді Безпеки спецпосланець ООН по Близькому Сходу Тор Веннесланд. - Міжнародне співтовариство повинне зіграти вирішальну роль. Воно повинно вжити заходів зараз, щоб сторони могли відійти від краю прірви».

Зусилля Єгипту, Катару та ООН щодо встановлення перемир'я поки не принесли прогресу. США направили в регіон свого посланника, а президент Джо Байден в суботу провів телефонні розмови з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу і главою Палестинської автономії Махмудом Аббасом.

Читайте також: "Люди в кількох американських містах вийшли на протести, щоб підтримати палестинців"

XS
SM
MD
LG