Спеціальні потреби

Білоруську бігунку завчасно висилають із Токіо після критики керівництва збірної. Вона хоче просити притулку


Спортсменка Христина Тимановська

Національний олімпійський комітет Білорусі відсторонив спортсменку Христину Тимановську від змагань на Олімпійських іграх у Токіо.

2 серпня вона повинна була брати участь у кваліфікації Олімпіади-2020 на дистанції 200 метрів, але 1 серпня представники білоруської збірної супроводили її в аеропорт.

«За висновком лікарів, у зв’язку з емоційно-психологічним станом білоруської легкоатлетки Христини Тимановської, тренерський штаб національної команди з легкої атлетики ухвалив рішення про припинення виступу спортсменки на Іграх XXXII Олімпіади», – йдеться в заяві НОК Білорусі.

Напередодні Тимановська розкритикувала білоруських спортивних чиновників. За її словами, через те, що білоруські бігунки з естафетної команди 4x400 метрів не здали достатню кількість допінг-тестів, їх не допустили до участі в Олімпійських іграх, а «заткнути дірку» вирішили спортсменкою, яка збиралася бігти дистанції 100 і 200 метрів.

На питання «Єврорадіо» про те, чи боїться вона повертатися до Білорусі, Тимановська відповіла: «Так». Вона також додала, що лікарі не оглядали її до рішення про зняття зі змагань.

Тимановська сказала журналістам, що планує просити притулку в Європі.

В інтерв’ю Reuters Тимановська сказала, що її доставили в аеропорт проти її волі. Вона також повідомила агентству, що звернулася до білоруської діаспори в Токіо, щоб її забрали з аеропорту.

Спортсменка також звернулася до керівництва Міжнародного олімпійського комітету з проханням негайно втрутитися у ситуацію. Зараз вона перебуває під охороною поліції в аеропорту.

XS
SM
MD
LG