Спеціальні потреби

Актуально

Держсекретар Блінкен в недільних інтерв’ю розповів про прогрес, досягнутий на саміті G-20

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що на саміті «групи двадцяти» в Римі було досягнуто “значного прогресу” у переговорах між лідерами. Зокрема він зазначив досягнення угоди щодо глобального мінімального податку на корпорації та припинення тарифної війни між США та ЄС у торгівлі сталлю та алюмінієм.

Глава американської дипломатії в інтерв'ю програмі «Положення в країні» на каналі CNN, текст якого розміщений на сайті Держдепартаменту, назвав домовленість щодо податку «надзвичайно важливою угодою, над якою ми працювали довгий час».

«Ми довели його до фінішної межі, – сказав він. – Це означає, що замість гонки, в якій компанії переїжджають до країн, що пропонують найнижчі податкові ставки, і виводять робочі місця зі США, тепер ми маємо рівні умови в усьому світі».

США також досягли значного прогресу у припиненні торгової війни через сталі та алюмінію з найближчими європейськими партнерами, – зазначив Блінкен.

«Тепер це питання вирішено. Це також допоможе американським працівникам, американському бізнесу, американським споживачам. Такі американські символи, як компанія Harley-Davidson, більше не будуть піддаватися заходам з боку європейців, і тепер ми дійшли розуміння з нашими найближчими союзниками і партнерами», – сказав Блінкен.

Блінкен також зазначив, що існує домовленість не фінансувати виробництво вуглю по всьому світу, зауваживши, що ця промисловість є одним з найбільших забруднювачів викидами вуглецю.

Глава американської дипломатії заявив, що поки що світ не став на шлях до обмеження потепління атмосфери півтора градусами Цельсія – мети, зафіксованої в Паризькій угоді щодо клімату. Саме тому, на думку Блінкена, конференція ООН з клімату в Глазго має велике значення щодо зобов'язань, які візьмуть країни світу.

«Президент Байден назвав період між теперішнім моментом та 2030 роком вирішальним десятиліттям. Тому, які б цілі ми не поставили б на 2050 рік, у тому числі обмеження потепління у межах півтора градуса Цельсія, якщо ми не зробимо кроків у найближчі вісім-десять років, ми не досягнемо цих цілей», – заявив Держсекретар, зазначивши, що конференція в Глазго є «важливою віхою», «але й після Глазго має бути багато роботи».

Щодо іранської ядерної програми, Блінкен зазначив, що президент Джо Байден зустрівся в Римі зі своїми колегами з Німеччини, Франції та Великобританії, і що вони виробили спільну позицію щодо повернення Тегерана до дотримання угоди щодо його ядерної програми.

«Це щось нове, бо останніми роками ми мали розбіжності, коли США вийшли з угоди. Тепер ми повністю координуємо зусилля та працюємо над цим разом», – сказав він.

Уточнюючи, Блінкен сказав, що дипломатія є найкращим способом вирішення проблеми, і Іран все ще має можливість повернутися до переговорів, і США також можуть знову стати учасником угоди, «але все залежить від того, наскільки серйозно налаштований на це Іран».

«Всі країни – працюючи до речі і з Росією, і з Китаєм – вірять рішуче, що це найкращий шлях уперед, але ми не знаємо, чи готовий Іран повернутися до конструктивної взаємодії та дотримання угоди. Якщо ні, то ми разом розглянемо усі варіанти вирішення цієї проблеми», – сказав він.

Під час розмови також піднімалося питання виведення американських військ з Афганістану. Блінкен повідомив, що «близько 340» американців було евакуйовано з Афганістану після того, як США офіційно залишили цю країну 31серпня.

«Після 31 серпня ми вивезли близько 340 американців із тих, хто заявив, що вони хочуть виїхати», – сказав він.

«Нові люди заявили про себе. Було невелике число американців в Афганістані, які не хотіли їхати, але, побачивши, що ми успішно змогли вивезти деяких з небагатьох американців, заявили, що вони теж хочуть поїхати. І є пара сотень людей, які готові виїхати, і ми працюватимемо над тим, щоб їх вивезти», – сказав він.

«Також від 31 серпня інші особи звернулись до нас, які раніше не ідентифікували себе як власників американських паспортів. Тепер вони це зробили. Ми перевірили цю інформацію. І якщо вони захочуть залишити країну, ми їх заберемо також», - сказав Блінкен.

В іншому недільному інтерв'ю, програмі «Обличчям до країни» на каналі CBS, Блінкена запитали, чи США могли зробити більше, щоб не допустити краху уряду Афганістану в серпні, зокрема шляхом натиску на президента Ашрафа Гані.

«Я розмовляв телефоном із президентом Гані в суботу ввечері, [напередодні захоплення Кабула Талібаном], щоб переконатися, що він готовий погодитися з планом, який ми намагалися реалізувати, щоб здійснити передачу влади новому уряду, який очолював би Талібан, але який був би інклюзивним і включало б усі сфери афганського суспільства, – сказав Блінкен. - Він сказав мені телефоном, що готовий піти на це, але якщо Талібан не погодиться, він готовий битися до смерті. А наступного дня він утік із Афганістану».

Він додав. Що президент Байден завершив найдовшу для США війну, він зробив все, щоб «наступне покоління американців не повинно було б воювати та гинути в Афганістані».

«У між часі ми робимо все, що можемо, щоб виконати наші зобов’язання, у тому числі перед афганцями у небезпеці, яким ми хочемо допомогти. Також ми винесемо уроки з тих рішень, які ми прийняли», - підсумував Держсекретар.

В матеріалі використані джерела Держдепартаменту США, CNN та CBS.

Читайте також: "Зміни клімату й світові проблеми у мережі постачання - ключові теми другого дня саміту G20"

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG