Спеціальні потреби

Актуально

«І в республіканців, і в демократів є найпотужніші голоси на підтримку України», каже радник Байдена

Джейк Салліван здійснив несподіваний візит до Києва, де зустрічався з президентом Володимиром Зеленським. 4 листопада 2022 р.

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван напередодні голосування на проміжних виборах у Конгрес висловив думку, що у Вашингтоні збережеться потужна двопартійна підтримка України незалежно від результатів виборів.

«Я вважаю, що на (Капітолійському) пагорбі і далі є потужна підтримка забезпечення України необхідними ресурсами», - сказав Джейк Салліван під час обговорення в аналітичному центрі Council on Foreign Relations (Рада з міжнародних відносин) 7 листопада.

Підтримка України з боку США далі буде непохитною.
Джейк Салліван

Салліван заявив, що відкидає песимістичні передбачення, що можлива зміна розкладу сил Демократичної чи Республіканської партії у Палаті представників та у Сенаті призведе до «затягування шворок на гаманці» тобто можливо зменшення фінансування допомоги українцям для оборони від російської агресії.

«Деякі найпотужніші голоси на підтримку України лунають з боку Республіканців. Деякі найпотужніші - з боку Демократів. І, так, можливо зростає кількість голосів, які піднімають запитання, але це і далі буде дуже явна меншість», - сказав радник.

Він наполягав, що підтримка України з боку США залишатиметься «рішучою і непохитною» незалежно від того, якими будуть результати виборів 8 листопада.

За підрахунками дослідників німецького Кільського інституту світової економіки щодо обсягів військової, гуманітарної і фінансової допомоги України США далеко випереджають інші держави.

Ілюстрація Кільського інституту про суми зовнішньої допомоги Україні між 24.01.2022 і 03.10.2022
Ілюстрація Кільського інституту про суми зовнішньої допомоги Україні між 24.01.2022 і 03.10.2022

Тим часом у перерахунку щодо валового внутрішнього продукту країн найбільше на підтримку українцям виділяють Латвія - 0,9% та Естонія - 0,8% за якими йде Польща - 0,5%; в той час як допомога США, а також Великобританії для Україні складає приблизно 0,2% американського і британського ВВП.

Кільський інститут нарахував, що загалом за період з 24 січня до 3 жовтня 2022 року урядова підтримка України з боку США сягнула 52,3 мільярдів євро, з боку країн та установ Європейського Союзу - 29,2 мільярди євро і від інших країн - 12,3 мільярди євро.

Контакти з Москвою

Джейк Салліван 7 листопада також підтвердив, що адміністрація Байдена на тлі російської війни в Україні зберігає контакти і час від часу веде розмови з чільними представниками влади у Москві.

Він сказав, що американська адміністрація використовувала такі розмови зокрема, щоб «зменшити ризик і донести наслідки потенційного використання ядерної зброї».

Салліван сказав, що не буде розкривати, з ким саме він розмовляв, щоб «захистити ті канали».

Але американська газета Wall Street Journal повідомляла, посилаючись на неназваних посадовців у Вашингтоні, що Салліван впродовж минулих місяців розмовляв з помічником президента Путіна секретарем Ради безпеки Росії Ніколаєм Патрушевим.

Минулого тижня Джейк Салліван здійснив несподіваний візит до Києва, де зустрічався з президентом Володимиром Зеленським.

Дивіться також:

Яким буде майбутнє двопартійної підтримки України в новому Конгресі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG