Спеціальні потреби

Актуально

Російські війська далекі від оточення Бахмута – ISW

Дослідники американського Інституту дослідження війни (ISW) у своєму недільному зведенні повідомляють, що російські війська все ще далекі від оперативного оточення Бахмута.

«Нещодавні досягнення росіян у Соледарі не передвіщають неминуче оточення Бахмута, всупереч твердженням російських джерел. Навіть за найширшої інтерпретації оповідань російських військових блогерів, які стверджують, що російські війська ведуть бої на околицях Раздолівки (приблизно 6 км на північний захід від Соледару), російські війська все ще далекі від того, щоб опинитися на відстані оперативного оточення Бахмута», - йдеться у зведенні дослідників.

Як зазначають експерти ISW, для того, щоб ефективно перерізати українські наземні лінії зв’язку (GLOC) у Бахмут, російські війська мали б встановити контроль над трасою T0513 Сіверськ-Бахмут (наразі 7 км на захід від найвіддаленішої точки підтвердженого наступу Росії в районі Соледару) і досягти траси E40 Слов'янськ-Бахмут (13 км від найвіддаленішої точки підтвердженого російського наступу в районі Соледару).

«З огляду на те, що нещодавні темпи наростання в цьому районі становили щонайбільше кілька сотень метрів на день, дуже малоймовірно, що російським силам вдасться здійснити механізований поштовх до ліній звязку GLOC і просунутись до оточення Бахмута», - зауважують дослідники ISW і додають, що українські сили в Бахмуті все ще матимуть доступ до GLOC, навіть якщо росіяни переріжуть трасу E40.

Напередодні російські ЗМІ повідомили про нібито прорив української оборони в Соледарі. Згодом у ЗСУ заперечили ці дані і повідомили, що міста Бахмут та Соледар залишаються під контролем українських військових.

У зведенні ISW також повідомляється, що російські війська продовжують виснажувати свій ракетний арсенал і запаси безпілотників іранського виробництва, але, швидше за все, найближчим часом продовжуватимуть загрожувати українській інфраструктурі.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG