Спеціальні потреби

Актуально

Балет проти війни: українські танцівники-біженці дебютували з виставою у США

Об’єднана українська балетна трупа виступила з балетом "Жізель" на сцені Кеннеді-центру у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

60 українських артистів балету змушені були покинути Батьківщину, рятуючись від російського вторгнення. Вони об’єдналися в Об’єднану українську балетну трупу в Нідерландах. Тут у кожного своя історія — комусь довелося пережити окупацію, хтось пройшов півкраїни пішки, щоб уникнути жахів війни. У багатьох в Україні залишилися сім'ї і ця робота — єдиний спосіб утримувати близьких. Танцівники дебютували в США з інтерпретацією «Жізелі», яку спеціально для них створив всесвітньо відомий хореограф Олексій Ратманський. Марія Ульяновська та Костянтин Голубчик познайомились з танцівниками під час їхніх гастролей у Вашингтоні в лютому.

Ми розмовляли з Олексієм Князьковим — 30-річним солістом Харківського театру опери та балету - у маленькій гримерці серед костюмів та особистих речей. За півтори години у Олексія вистава. Але поки хлопець запрошує мене сісти і розповідає, як він зустрів 24 лютого 2022 року.

"Я був у Харкові. Як і більшість, я прокинувся, бо почув вибухи за вікном. Не зразу зрозумів, що відбувається, але потім мені подзвонила подруга і сказала, що почалася війна. Я подивився у вікно і побачив дуже довгу чергу до автомата з водою. І зрозумів — війна”.

Танцівник Об'єднаного українського балету Олексій Князьков у Харкові
Танцівник Об'єднаного українського балету Олексій Князьков у Харкові

Війна застала хлопця вже вдруге. Уродженець Краматорська, він навчався у Донецьку і у 2014 році змушений був покинути дім і будувати нове життя у Харкові.

“Все знову повторилося. Я очікував цього, але не думав, що це буде така відкрита війна з танками, і що вони поїдуть з усіх сторін”.

Перед Князьковим постав непростий вибір — що робити далі у місті, яке потерпає від нещадних російських обстрілів.

“Я взагалі не знав, чи буду я танцювати, чи ні — такі депресивні були відчуття й думки. Це мабуть єдине, що я роблю добре. Це моє життя”.

Влітку Князьков отримав дозвіл Міністерства культури та виїхав за кордон, щоб приєднатися до Об’єднаного українського балету. Колектив базується в Гаазі у старій будівлі Королівської консерваторії. Муніципалітет міста виділив їм п’ять великих танцювальних студій та організував центр для біженців.

Ідея об’єднати українських танцівників-переселенців у трупу належить колишній примі-балерині голландської національної опери Ігоне де Йон. Вона виступала із кількома зірками Київської національної опери, і коли почалася війна, почула жахливі історії їхніх колег і друзів і вирішила допомогти. Вона оголосила про створення спеціального місця для українських танцівників у Нідерландах і звернулася до Міністерства культури України, щоб чоловіки отримали дозвіл на виїзд.

Арт-директорка Об'єднаного українського балету Ігоне де Йон у Центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Арт-директорка Об'єднаного українського балету Ігоне де Йон у Центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

“Вони не мали жодного уявлення, у що вплутуються. Просто почули про цю компанію і про мене, і повністю мені довірилися. Тепер це їхній дім. Танець допомагає нормалізувати їхні життя. І я думаю, що це найкраще, що я можу їм дати, крім звісно любові, вміння слухати та бути поруч”, — розповідає прима.

Ми зустрічаємо колектив у Вашингтоні, де вони дебютують з балетом «Жізель». Нам дозволяють зазирнути за куліси Кеннеді-центру і провести з танцівниками пів дня — сьогодні з самого ранку у них репетиція а згодом два виступи. Протягом кількох днів, трупа має 7 вистав у Вашингтоні — усі квитки давно розпродані.

Об’єднаний український балет у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Об’єднаний український балет у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

Репетиційна зала неспішно наповнюється. Тут зібрались танцівники з різних театрів України. Усі вони різного віку і ніколи не танцювали разом. Для декого, як от для 18-ти річного Микити Потапчука — це взагалі перша робота після хореографічного училища. Він щодня зідзвонюється з батьками і підтримує родину, яка залишилась в Україні. У серпні двоюрідний дядько Потапчука загинув на фронті.

“Довелося дуже швидко подорослішати. Але зараз я вже поступово звик”, — розповідає хлопець.

Танцівник Об'єднаного українського балету Микита Потапчук у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Танцівник Об'єднаного українського балету Микита Потапчук у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

Тут кожен має свою історію. Артист Національної опери Максим Білокриницький у перші дні після вторгнення росіян опинився у Київській області — там, де точилися найзапекліші бої.

“Ми опинилися в окупованій території, але до нас не дійшли російські солдати — вони були в декількох кілометрах. Протягом місяця було дуже важко і я зрозумів, що не зможу так”, — згадує танцівник.

За першої можливості Білокриницький виїхав на західну Україну і коли почув про Об’єднаний український балет — зрозумів, що має потрапити до цієї трупи, адже українські театри на той момент ще не працювали.

Артист Об’єднаного українського балету Максим Білокриницький у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Артист Об’єднаного українського балету Максим Білокриницький у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

Данило Бутенко до того, як приєднатися до колективу, 14 років займався народними танцями. Коли почалась повномасштабна війна, йому довелося обирати — продовжувати танцювати, чи стати до лав Збройних сил, як це зробили деякі його товариші.

“Перші місяці було неможливо виходити на сцену, я взагалі не уявляв себе у балеті — тільки в допомозі Україні”.

Коли почалась повномасштабна війна, Бутенко був на гастролях у Клайпеді в Литві. Там він почав допомагати волонтерам, а знайомі зі ЗСУ переконали хлопця залишатися за кордоном.

“Якщо мої друзі захищають нас там і кажуть, що я можу захищати нас на культурному фронті, то я маю це зробити”, — зітхає Бутенко.

Танцюрист Об’єднаного українського балету Данило Бутенко у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Танцюрист Об’єднаного українського балету Данило Бутенко у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

У 22 роки Дмитро Бородай — танцівник балету Національної опери. Коли почалось повномасштабне вторгнення, йому довелося тікати на захід України пішки — поїзди та автобуси були переповнені.

“Ми вирішили просто йти у напрямку Хмельницького. Іноді нам вдавалося зловити якісь машини, але це було 2-3 рази. Таке виживання”.

Завдяки роботі у балеті, Бородай зміг потрапити до Нідерландів, куди перевіз майже всю сім’ю. Розповідає, що рідні довго не хотіли виїжджати Токмака, Запорізької області, а коли врешті наважились, то ледь вибрались із окупованої території.

“Коли вони виїжджали, почався обстріл. Вони встигли проїхати до наших військових. І коли ті вже відводили сестру і маму в підвал, то мала сестра зізналась потім, що думала, що це російські солдати ведуть їх вбивати”.

Артист Об’єднаного українського балету Дмитро Бородай у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Артист Об’єднаного українського балету Дмитро Бородай у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

Повітря у репетиційній залі важчає. Артисти розігрілися і переходять у гримерні — виступ за годину. Тут серед костюмів та дзеркал відбувається перевтілення: тепер вони вже не просто танцівники, а виконавці ролей — селяни, феї, аристократи. Хоча воєнна реальність присутня і тут — з мобільного телефона чути характерний голос ведучого ютуб-шоу, який коментує відео російських блогерів. Програму слухає 21-річна Анастасія Белечинська. Вона не була вдома вже рік — відтоді, як виїхала на короткі гастролі 23 лютого.

“Я збиралася у Францію на гастролі на 10 днів. Навіть нічого з собою не взяла — лише зимові речі. І вже рік я не була вдома. Хочеться найближчим часом повернутися, навіть зараз. Але треба працювати, щоб допомагати своїм родичам, які залишаються в Україні”, — розказує дівчина, накладаючи грим.

Артистка Об'єднаного українського балету Анастасія Белечинська в Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Артистка Об'єднаного українського балету Анастасія Белечинська в Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

Розраду артисти знаходять у танці та одне в одному. Робота відволікає їх від новин, а спільний досвід війни дозволяє розуміти один одного, як ніхто інший.

“Зазвичай в балетних трупах трапляються конфліктні ситуації. А у нас, я не знаю, яким дивом, люди з різних міст, з різних театрів, різного віку — і всі якось дуже добре здружились і спрацювались”, — каже Белечинська.

Ми переходимо у глядацьку залу. Починається вистава. “Жізель” — романтичний балет ХІХ століття про молоду дівчину, яка помирає від розбитого серця. Інтерпретацію для Об’єднаного українського балету поставив балетмейстер Олексій Ратманський. Один з провідних хореографів світу має одночасно і російське і українське коріння. З 2009 року він є хореографом Американського театру балету у Нью-Йорку.

Хореограф Об’єднаного українського балету в Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Хореограф Об’єднаного українського балету в Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

У березні 2022 року Ратманський мав презентувати два великі проекти у Росії — один у Большому театрі та інший у Маріїнському. Коли почалось повномасштабне вторгнення, балетмейстер попросив театри зняти його репертуар.

“Російська армія бомбить мою родину в Києві, а я нічого не міг зробити”, — згадує чоловік.

Театри погодились. Але через деякий час представили постановки Ратманського вже без його імені. Водночас до хореографа звернулася Ігоне де Йон та запропонувала адаптувати “Жізель” для нової української трупи. Спочатку, розповідає Ратманський, було складно, бо в колективі не вистачало танцівників. Але згодом все більше людей змогли приїхати в Нідерланди і приєднатися до трупи. У серпні прем’єра балету відбулася в Амстердамі, у вересні в Лондоні і нарешті у лютому Об’єднаний український балет показали у США.

“Танцівники балету відчувають, що виконують певну місію. Вони говорять про Україну, встановлюють зв’язок з аудиторією емоційно, без слів на відміну від того, як це роблять українські дипломати”, — розповідає Ратманський.

Вистава завершується і оркестр починає виконувати гімн України. Танцівники підіймають прапор і співають зі сцени. Ратманський розповідає, що гімн виконують щоразу — це нагадує танцюристам і глядачам, чому вони тут.

Об’єднаний український балет виконує «Жізель» у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Об’єднаний український балет виконує «Жізель» у центрі Кеннеді у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

“Незважаючи на трагічні обставини, це дивовижний момент в українській історії. Нація ще ніколи не була такою згуртованою. Весь народ разом, бореться за свою землю, за свою свободу, за самобутність своєї культури, за свою безпеку, за право зробити вибір і жити по ньому. Їм не вказуватимуть, що робити і з ким жити. Так, Росія століттями домінувала в Україні. Але це в минулому. Україна ніколи не здасться”, — наголошує балетмейстер.

Ратманський розповідає, що після завершення війни танцівники повернуться додому і відбудовуватимуть нормальне життя.

“Через війну були зруйновані українські театри, балетні школи, танцівники виїхали з країни вчитися за кордон. Коли все закінчиться, їм усім потрібно буде починати з нуля, тому що так багато знищено Росією”.

Артист Об’єднаного українського балету Олексій Князьков у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик
Артист Об’єднаного українського балету Олексій Князьков у Кеннеді-центрі у Вашингтоні. Фото: Костянтин Голубчик

“In God we trust. Одна надія на Бога, — завершує нашу розмову Олексій Князьков. — Кожен день думаєш, що все буде гаразд, а там не знаєш”.

Танцівник чекає завершення війни, щоб повернутися додому і до свого театру.

“Я сумую за своїм глядачем, за нашими залами, сценою і за містом. Як приїду, найперше піду прогуляюся містом, подивлюся, що вціліло”.

Всі новини дня

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео

Міжнародний Саміт за демократію у Вашингтоні – Україна у центрі уваги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Сполучені Штати, Нідерланди, Південна Корея, Замбія і Коста-Ріка цього тижня спільно проводять вже другий Саміт за демократію. У наступні кілька днів на віртуальні засідання зберуються лідери, представники громадянського суспільства і приватного сектору 120 країн світу.

План Ґроссі для ЗАЕС: захищати «об'єкт, а не територію» і вивести російську зброю з території станції

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі у Дніпрі, 28 березня 2023 р. REUTERS/Mykola Synelnykov

Керівник агенції з ядерної енергетики ООН планує запропонувати новий підхід до створення безпечних умов для роботи Запорізької атомної електростанції. Розмовляючи з агентством Reuters напередодні своєї поїздки до окупованого російськими військами Запоріжжя, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі сказав, що його спроба досягти згоди щодо ЗАЕС “все ще жива”.

«Я впевнений, що можна встановити певну форму захисту, можливо, не наголошуючи стільки на ідеї зони, скільки на самому захисті: що люди повинні робити або не повинні робити, щоб захистити (завод) мати територіальну концепцію», – сказав Ґроссі у розмові, яку записала з ним агенція Reuters.

Він наразі не оприлюднює повного тексту угоди щодо захисту окупованої Росією Запорізької АЕС, але коригує її відповідно до позиції України, сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі.

“Я в жодному разі не здаюся. Я думаю, навпаки, нам потрібно примножувати наші зусилля, нам потрібно продовжувати”, - цитує інформагентство Рафаеля Ґроссі.

Дипломати, на яких посилається Reuters, кажуть, що остання пропозиція Гроссі більше не включає визначений радіус навколо заводу для позначення “зони безпеки”, оскільки Україна не хоче угоди, що фактично визнала б чи дозволила російську військову присутність на станції.

Інші елементи плану Гроссі включають відсутність вогневих ударів “з чи по” ЗАЕС, а також виведення важкого озброєння з території навколо станції.

Як повідомляв Голос Америки, Ґроссі цього тижня планує відвідати найбільшу в Європі атомну електростанцію ЗАЕС.

Перебуваючи у понеділок у Запоріжжі, він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Ґроссі заявив, що Україна «має цілковиту підтримку МАГАТЕ».

У своєму твітер-повідомленні МАГАТЕ повідомляє, що Ґроссі побував і на Дніпровській ГЕС, яка «є важливою складовою ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції».

Агентство Reuters цитує слова президента Зеленського, який сказав, що «без негайного виведення російських військ і персоналу із Запорізької АЕС і прилеглих районів будь-які ініціативи щодо відновлення ядерної безпеки приречені на провал».

Ґроссі назвав ситуацію на заводі «дуже небезпечною» і дуже нестабільною. З моменту вторгнення Росії станція 6 разів втрачала зовнішнє джерело живлення, змушуючи персонал запускати аварійні дизельні генератори для охолодження реакторів.

За словами Ґроссі, загрозлива ситуація склалася з водопостачанням через окупацію росіянами Нової Каховки, де розташована Каховська ГЕС, адже воду з водосховища використовують для охолодження реакторів.

Покарання російських воєнних злочинців є винятково важливим пріоритетом - заступниця генпрокурора США

Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако

Покарання російських воєнних злочинців - "винятково важливий пріоритет" для Міністерства юстиції США, який нагадує процес із притягненням до відповідальності нацистів. Про це заявила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако під час Саміту за демократію, що проходить у Вашингтоні.

За словами заступниці генпрокурора США, оновлений закон про воєнні злочини, який Конгрес ухвалив у грудні, дозволить притягнути до відповідальності російських воєнних злочинців, що можуть спробувати знайти прихисток на території Сполучених Штатів.

"Це відповідає роботі, яку ми проводили історично, щоб притягнути до відповідальності нацистських воєнних злочинців. Конгрес діяв, щоб надати нам такі ж повноваження щодо російських воєнних злочинців, які можуть приїхати до Сполучених Штатів. Цьому немає прихистку. І ця країна не є притулком", - зазначила заступниця генпрокурора.

Ліза Монако зауважила, що Мін’юст США вже конфіскував активи російських олігархів та їхніх підставних осіб на понад 500 млн доларів: від розкішних яхт в Іспанії та на Фіджі до будинків у Гемптонсі.

Також заступниця генпрокурора наголосила, що представники генпрокуратури США безпосередньо на місцях допомагають українським колегам у зборі доказів та формуванні кримінальних справ. "Ми абсолютно віддані тому, щоб продовжувати надавати підтримку, яку ми вже надаємо Україні. І ми підтримуємо цілу низку міжнародних розслідувань, Міжнародного кримінального суду, Генеральної прокуратури України, ООН, ОБСЄ. Ми вже робимо чимало, зокрема безпосередньо в Україні, включно з нашою групою з розслідування воєнних злочинів, яку генеральний прокурор призначив минулого року. Тому це винятково важливий пріоритет для Міністерства юстиції", - зазначила пані Монако.

Крім того, заступниця генпрокурора анонсувала, що США незабаром посилять контроль за дотриманням Закону про реєстрацію іноземних агентів. За її словами, в найближчі місяці будуть оприлюднені нові правила для уточнення переліку видів діяльності, які вимагатимуть реєстрації відповідно до закону. Монако зазначила, що це пов'язано зі спробами Кремля сіяти російську пропаганду та впливати на громадську думку серед американців.

"Минулого літа міністерство звинуватило росіянина у багаторічних спробах вербувати та керувати політичними групами у Флориді, Джорджії та Каліфорнії від імені ФСБ Росії. Російський громадянин керував цими групами для публікації проросійської пропаганди та координував висвітлення цієї діяльності в російських ЗМІ. Американський народ має право знати, коли іноземний уряд намагається вплинути на політичні рішення чи громадську думку тут, у США. У Міністерстві юстиції ми робимо все можливе, щоб викрити цю поведінку. Ми працюємо з Конгресом, щоб модернізувати наш Закон про реєстрацію іноземних агентів та дати нам інструменти, які потрібні у відповідь на сьогоднішнє загрозливе середовище", - наголосила заступниця міністра юстиції США Ліза Монако.

Під Авдіївкою російські сили втрачають багато танків через "невдалі лобові атаки" – аналітики

Житловий будинок, пошкоджений російським військовим ударом під час нападу Росії на Україну, у прифронтовому місті Авдіївка, Донецька область, Україна, 20 березня 2023 року. REUTERS/Alex Babenko

Бої на Донбасі змістилися до міста Авдіївка після того, як українським військам вдалося зупинити російський наступ на Бахмут, повідомляють західні ЗМІ та експерти. Військові аналітики пишуть, що російські війська втрачають значну частину бронетехніки, намагаючись оточити Авдіївку, а також залучають більш досвідчених найманців з числа «вагнерівців» – тих, що воювали ще в Югославії на початку 1990-х років.

Американський телеканал CNN повідомляє, що влада Авдіївки закликає людей евакуюватися, оскільки критичні ресурси, такі як мобільний зв’язок і електрика, перервані через постійні обстріли Росії.

Голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив у мережі Telegram, що з неділі в місті відключать комунальні послуги, оскільки «щодня все більше міста піддається обстрілам і руйнаціям».

«Місто стирають з лиця землі. Треба покинути місто», – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі. Він сказав, що після евакуації комунальників «не буде кому обслуговувати генератори чи запускати мобільну вежу».

«Зараз не прошу, наполегливо рекомендую їхати з Авдіївки, адже російські ракети і снаряди не шкодують нікого і нічого, яких би поглядів ви не дотримувались!» – написав Барабаш у своєму телеграм-каналі.

Водночас в інтерв’ю українським ЗМІ Барабаш сказав, що це не означає, що українські війська готові полишити місто.

За даними британської військової розвідки, останніми днями Росія «ціною великих втрат у бронетехніці» намагається оточити Авдіївку з півдня.

Попри те, що російські військові, ймовірно проходили певний період навчання в Білорусі, «формування все ще демонструє обмежену боєздатність, мовиться у повідомленні».

«Втрати 10-го танкового полку, ймовірно, здебільшого були спричинені тактично помилковими лобовими атаками, подібними до тих, що були під час інших нещодавніх невдалих російських бронетанкових атак, наприклад, навколо міста Вугледар», – мовиться у повідомленні британської розвідки.

Також аналітики говорять, що російська армія має «проблеми з поганою дисципліною та низьким моральним духом».

Експерти Вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що крім регулярних військ, у боях навколо Авдіївки залучено «обмежені високоякісні елементи «Групи Вагнера», зокрема, бойовиків, які мають досвід ще з часів війн у Югославії на початку 1990-х років. Цим експерти пояснюють відносний успіх боїв за Авдіївку для росіян.

«Російське військове керівництво, можливо, вирішило розгорнути певні елементи «Вагнера» в районі Авдіївки в останні тижні, щоб підтримати виснажені та менш якісні елементи Донецької народної республіки (ДНР) у їхніх спробах взяти селище. Якщо такі бойовики «Вагнера» воювали поблизу Авдіївки, їхня участь може допомогти пояснити обмежені тактичні успіхи в цьому районі протягом останнього тижня», – мовиться у повідомленні ISW.

"Винищувачі не допоможуть українцям на цьому етапі війни" - міністр оборони США

Міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об'єднаного комітету начальників штабів США ген.Марк Міллі свідчать на слуханнях щодо оборонного бюджету на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні

Пентагон розглядає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. На цьому наголосив міністр оборони США Ллойд Остін під час слухань в сенатському Комітеті з питань збройних сил у вівторок, 28 березня.

Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни.
Міністр оборони США Ллойд Остін

Слухання були присвячені проекту бюджету США на 2024 рік. Остін також підкреслив, що Сполучені Штати підтримуватимуть оборону України стільки, скільки буде потрібно.

“Наша Стратегія національної оборони визначає агресивну Росію Путіна як гостру загрозу. Під керівництвом президента Байдена Сполучені Штати згуртували світ, щоб допомогти Україні боротися з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії. Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати важливу безпекову допомогу, яку координує контактна група з оборони України, яку я очолюю. І ми підтримуватимемо оборону України стільки, скільки буде потрібно”, - заявив Остін у своєму вступному слові.

Відповідаючи на запитання сенатора-демократа Річарда Блументаля про надання Україні сучасних винищувачів, Остін зауважив, що на цьому етапі війни вони не критичні.

“Щодо винищувачів F16, якщо таке рішення буде ухвалене, то для забезпечення цих можливостей знадобиться приблизно 18 місяців. Але це не допоможе українцям на цій стадії війни. Чи можуть українці отримати винищувачі у майбутньому? Ми всі віримо, що так. Потенційно це можуть бути або F16, або інші літаки четвертого покоління. Тож ми продовжимо працювати з нашими партнерами, щоб переконатися, що Україна має саме те, що їй потрібно”, - заявив міністр оборони США під час слухань в комітеті Сенату.

Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав.
Генерал Марк Міллі

За словами міністра, зараз головною потребою українців на полі бою є протиповітряна оборона великої дальності.

“Зараз головна потреба українців - це протиповітряна оборона. Це критична необхідність на полі бою. Їм також потрібна зброя великої дальності та бронетехніка. І ми надаємо їм значний пакет таких можливостей. Ми також навчаємо їх та гарантуємо забезпечення наданого озброєння”, - вважає Остін.

Своєю чергою голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі стверджує, що допомога Україні - в національних інтересах Сполучених Штатів. Але якщо американській армії доведеться воювати, то вони готові, додав генерал.

“Вперше США зіштовхнулись з двома великими ядерними державами, національні інтереси яких протистоять нашим. Китай та Росія мають засоби, щоб загрожувати нашим інтересам і нашому способу життя. Але війна з жодною із цих держав не є неминучою. Немає нічого дорожчого, ніж воювати. Готуватися до війни – це дуже дорого, але не дорожче, ніж воювати. Підготовка до війни може їй запобігти, і це наша мета. Ми повинні діяти невідкладно, щоб унеможливити війну наддержав. Жоден супротивник не повинен недооцінювати відданість нашої нації та силу нашої армії”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

За словами генерала Міллі, нині американська армія перебуває у найвищому стані бойової готовності, на випадок можливого протистояння.

“Наразі 60% наших активних сил перебувають у найвищому стані готовності, і в разі потреби будуть на бойових позиціях менш ніж за 30 днів, перевищуючи наші мінімальні стандарти. 10% будуть на позиціях менш ніж за 96 годин. Армія Сполучених Штатів готова”, - заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США.

Міллі також наголосив, що ключове джерело американської сили - це велика мережа партнерів. За його словами, лише у березні Сполучені Штати провели 63-ри спільні навчання з союзниками. Крім того, американці щотижня навчають понад 5000 українських військових на території сусідніх держав, про це Міллі заявив під час аналогічних слухань в Комітеті із Міжнародних Справ Палати Представників минулого тижня.

Дивіться також: Звуки війни, без коментарів – про важку роботу українських військових.

Звуки війни: без коментарів – про важку роботу українських військових. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG