Спеціальні потреби

Ефективність тесту на антитіла до COVID-19 під питанням через невивченість хвороби


Аналіз крові на антитіла можна здати у мобільному пункті в штаті Нью-Йорк, США

Тест на антитіла в крові дозволяє встановити, чи була людина інфікована і таким чином виявити, чи виробила вона імунітет до цієї інфекції.

Саме проведення тесту на антитіла визнано важливим фактором для прийняття рішення про те, як буде відбуватись відкриття економіки, вважають у США, Великій Британії та низці інших країн.

Однак на розробку такого тесту для COVID-19 можуть піти роки, зауважують науковці, вказуючи на невивченість вірусу.

Наразі невідомо, чи виробила людина, яка перехворіла на коронавірус COVID-19, імунітет до нього, яка кількість антитіл необхідна для того, щоб був імунітет та скільки триватиме захист.

Інша проблема в тому, що розроблені тести часто дають неточний результат, особливо при тестуванні в громадах, де вірус не був поширений, пише NPR. У США Управління з контролю харчових продуктів та ліків (FDA) в надзвичайних умовах пандемії дозволило використання тестів на антитіла без звичайної довгої процедури перевірки.

Член FDA д-р Стівен Хан заявив цими вихідними, що аналіз крові на антитіла є «одним з ключів для приборкання пандемії», але висловив занепокоєння рівнем точності тестів.

«Мене турбує, що деякі тести на антитіла, які вже є на ринку, не пройшли науковий перегляд FDA і можуть бути не такими точними, як хотілось, - заявив Хан в інтерв‘ю ABC News. - Жоден з тестів не досконалий на 100%. Але ми не хочемо дуже неточних тестів. Бо, як я і казав, це буде набагато гірше».

Головний інфекціоніст США д-р Ентоні Фаучі заявив в коментарі АР, що більшість тестів на антитіла в крові, що зараз використовуються на ринку, не мають доведеної високої якості.

Джіджі Гронвалл, старша дослідниця американського університету Джонса Гопкінса підтримує застосування тесту на антитіла для визначення масштабів епідемії, що особливо важливо з огляду на велику кількість тих, хто пережив коронавірус без симптомів.

«Потрібно ще багато дізнатись про цю хворобу, тому визначення її поширення серед населення важливо, щоб знати, хто більше, або менше ризикує», - говорить Гронвалл в коментарі для Chicago Tribune. Дослідниця все ж зазначає - тести на антитіла є лише допоміжним засобом, корисним, поки не буде розроблено вакцину проти хвороби.

«Найкраще рішення - це вакцина ... тестування якомога більшої кількості людей до часу її розробки буде перехідним рішенням», - додає вона.

Дивіться також: Доставка продуктів харчування – як це працює у США. Відео

Доставка продуктів харчування – як це працює у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG