Спеціальні потреби

«Брехня для авторитаризму - це риса, а не випадковість». США засудили вирок китайській журналістці, яка писала про COVID-19


Держсекретар США Майк Помпео

Сполучені Штати виступили із заявою з якій засудили вирок китайській журналістці Чжан Чжань та закликали владу Китаю негайно і безумовно звільнити її. Відповідну заяву озвучив держсекретар США Майк Помпео.

«Комуністична партія Китаю ще раз показала, що зробить все, щоб примусити мовчати тих, хто піддає сумнівам офіційну лінію партії, навіть коли йдеться про важливу для громадського здоров’я інформацію», - наголосив Помпео.

«Брехня для авторитаризму - це риса, а не випадковість», - додав він.

Як писав «Голос Америки», активістку Чжан Чжань, яка повідомляла про перебіг ранньої стадії пандемії в Ухані, засудили до чотирьох років ув’язнення в Китаї. Чжан Чжань проводила прямі включення та писала дописи, де повідомляла про переповнені лікарні, порожні крамниці в лютому в Ухані. Вона критикувала дії влади Китаю за недостатнє інформування громадян. Її повідомлення набули великої популярності в соцмережах.

Чжан Чжань
Чжан Чжань

Чжань затримали в травні і вона оголосила голодування в червні, повідомляють ЗМІ з посиланням на дані Amnesty International. Правозахисники також заявили, що Чжань утримують на примусовому годуванні, яке Amnesty International прирівнює до катування.

Помпео звинуватив Китай у репресіях проти ще трьох журналістів, які писали з Уханя на початку пандемії - Чен Кіуші, Фень Біна та Лі Венліана.

«Страх перед прозорістю з боку уряду Комуністичної партії Китаю та постійні репресії проти основоположних свобод є ознакою слабкості, а не сили і загрозою для нас усіх. Сполучені Штати завжди підтримуватимуть право громадян Китаю вільно і мирно виражати свої погляди», - заявив Помпео.

Дивіться також: Американські слідчі встановили особу чоловіка, який, за їхніми словами, відповідальний за вибух у центрі міста Нешвілл. Відео

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG