Актуально
Трамп привітав допомогу з Росії, але аналітики сумніваються у щирості Кремля

Президент США Дональд Трамп назвав прагнення Росії надати допомогу США у боротьбі з епідемією «дуже добрим».
В понеділок президент зауважив під час спілкування з пресою, що Росія надсилає США «дуже, дуже великий авіавантаж речей, медичного обладнання, що є дуже добрим».
Вантаж має прибути до США 1 квітня і серед іншого міститиме засоби персонального захисту для медиків. Такою інформацією з Politico та CNN поділився американський високопосадовець.
Все ж американські аналітики сумніваються у щирості намірів Кремля при наданні такої допомоги.
«Я скептично ставлюсь до цього повідомлення», - написав у Twitter колишній командувач сухопутними силами США в Європі генерал-лейтенант (у відст.)Бен Годжес, коментуючи повідомлення російських ЗМІ. «Жоден навантажувач у світі не завантажив би так».
У випадку, якщо ж ця інформація правдива - те це «подарунок Кремлю, не з Кремля», - додав Годжес.
«Це божевілля», - твітує віце-президент центру Карнегі Ендрю Вейсс. «Сподіваюсь, хтось скаже Трампу, що такі дії прямо підігріють пропаганді».
Надаючи допомогу, Росія або займається пропагандою, або намагається дипломатичним шляхом добитись зняття санкцій, вважає директор центру Пенн-Байдена Майкл Карпентер.
«На жаль, випадки COVID в Росії проб‘ють дах, - пише Карпентер у Twitter. - Вони у великих масштабах фальсифікують цифри і запізно ввели обмежувальні заходи».
Раніше Росія надавала допомогу у стримуванні епідемії коронавірусу Італії. Офіційні особи Італії висловили вдячність Росії за допомогу. Водночас місцеве видання La Stampa з посиланням на неназваних посадовців, писало, що 80% цієї допомоги виявилось непридатною для допомоги у подоланні епідемії коронавірусу.
Дивіться також: «Нагодуємо фронтовиків Нью-Йорка»: як нью-йоркський ресторатор допомагає медпрацівникам. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум